“VEF Rīga” cieš sagrāvi Kauņā un paliek ārpus VTB izslēgšanas spēlēm 0

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta izšķirošajā A apakšgrupas spēlē svētdien ar rezultātu 56:93 (10:31, 23:15, 12:33, 11:14) izbraukumā kapitulēja spēcīgajai Lietuvas komandai Kauņas “Žalgiris”.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Līdz ar to “VEF Rīga” komandai neizdevās kvalificēties izslēgšanas turnīram.

Rezultatīvākais ar 13 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām “VEF Rīga” komandai bija Kaspars Bērziņš, bet ar 11 punktiem atzīmējās Donāts Zavacks.

Tikmēr “Žalgiris” komandai ar 21 punktu un septiņām bumbām zem groziem palīdzēja Pauļus Jankūns, bet ar 16 punktiem izcēlās Mindaugs Kuzminsks.

Spēles sākumā līdzīga cīņa turpinājās līdz rezultātam 8:8, bet pēc tam “Žalgiris” pilnībā pārņēma iniciatīvu. “Žalgiris” sākumā veica izrāvienu 11:0, bet pēc tam arī 10:0 un pēc desmit spēlētām minūtēm “VEF Rīga” zaudēja ar 10:31.

Otrajā ceturtdaļā “Žalgiris” vairs lielāku pārsvaru iegūt nespēja, bet pēc tam, kad “VEF Rīga” basketbolisti Kristaps Janičenoks un Donāts Zavacks realizēja divus tālmetienus pēc kārtas, viesi pietuvojās līdz 31:42. Savukārt pirmais puslaiks noslēdzās ar 33:46.

Cīņas liktenis tika izšķirts otrā puslaika sākumā, kad “Žalgiris” guva pirmos 21 punktu, panākot 67:33. Turpinājumā cīņas gaita vairs nemainījās un mājinieki tika pie ļoti pārliecinošas uzvaras.

Šajā mačā “VEF Rīga” sastāvā pēc divus mēnešus ilgas traumas ārstēšanas atgriezās kapteinis Kristaps Janičenoks.

Lai iekļūtu izslēgšanas cīņās, “VEF Rīga” basketbolistiem šajā spēlē obligāti bija jāizcīna uzvara. “Žalgiris” grupas noslēgumā izcīnīja trešo vietu, bet “VEF Rīga” palika piektajā pozīcijā, zaudējot arī Krievijas vienībai “Ņižņij Novgorod”.