Andrejs Gražulis triec bumbu grozā no augšas.

“VEF Rīga” iespaidīgo uzvaru sēriju turpina arī Permā pret Blūmu 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā viesos ar rezultātu 78:73 (22:26, 19:19, 18:17, 19:11) uzvarēja pieredzējušā latvieša Jāņa Blūma pārstāvēto Permas “Parma”, turpinot cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

“VEF Rīga” ar septiņām uzvarām 20 spēlēs Vienotās līgas kopvērtējumā ieņem desmito vietu, bet no izslēgšanas turnīra zonas to šķir tikai viena panākuma tiesa. Savukārt “Parma” ar trim panākumiem 19 mačos ir priekšpēdējā 14 komandu konkurencē.

Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Glens Kouzijs, 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas bija Stīvenam Zekam, 15 punktus iemeta Džabrils Durems, bet 11 punkti bija Andrejam Gražulim.

Tikmēr laukuma saimniekiem 15 punktus guva Tre Maklīns, bet Blūmam bija deviņi punkti.

“VEF Rīga” basketbolisti pirmo puslaiku zaudēja ar 41:45, bet spēles otro daļu iesāka ar astoņiem bezatbildes punktiem, četru punktu pārsvaru ar tālmetienu panākot Glenam Kouzijam. Tiesa, trešās ceturtdaļas otrajā pusē vadība tika zaudēta, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Džabrils Durems ar “trejaci” to atguva, panākdams 69:68.

Uz to pretinieki atbildēja ar precīzu uzbrukumu, bet 71 sekundi pirms pamatlaika beigām Stīvens Zeks no soda metienu līnijas atguva viesiem vadību (71:70). Kad līdz finālsvilpei bija palikušas 20 sekundes, Kouzijs svarīgā brīdī iemeta vēl vienu trīspunktnieku un panāca jau 74:70 Rīgas vienības labā. Uz to pretinieki atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet otrā laukuma galā divus soda metienus realizēja Andrejs Gražulis. Turpinājumā vēl divus “sodiņus” iemeta Kouzijs, nodrošinādams “VEF Rīga” komandai uzvaru.

Blūms šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā iemeta trīs no pieciem tālmetieniem, bet aizmeta garām savus abus divpunktu metienus.

Tāpat viņš veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Šo vienību pirmā apļa cīņā pagājušā gada oktobrī “Parma” basketbolisti Rīgā guva uzvaru ar 80:76. Tiesa, pēdējā laikā krietni labāk Vienotajā līgā klājies “VEF Rīga” vienībai, jo tā guvusi četras uzvaras pēc kārtas un turpina cīnīties par vietu “play-off”, kamēr “Parma” spēlētājiem ir jau desmit zaudējumi pēc kārtas. Savu iepriekšējo uzvaru šajā turnīrā Permas vienība guva 16.decembrī, kad negaidīti tika pārspēta Kazaņas “Unics” komanda.

Neveiksmju sērijas vidū no “Parma” galvenā trenera amata tika atbrīvots Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs.

Savukārt visu turnīru ietvaros “VEF Rīga” guvusi jau 11 uzvaras pēc kārtas.