foto – Sintija Zandersone/LETA

“VEF Rīga” kļūst par pirmo LBL finālisti 0

Iepriekšējās sezonas valsts čempione “VEF Rīga” svētdien sasniedza “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīra finālu.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību

Pusfināla trešajā spēlē “VEF Rīga” savā laukumā ar 80:62 (30:20, 14:11, 22:16, 14:15) uzvarēja “Jūrmalu”, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0.

Līdz ar to rīdzinieki sasnieguši finālu, kur tiksies ar savu principiālo sāncensi “Ventspili” vai “Ogri”. Pagaidām sērijā ar 2-1 vadībā atrodas “Ventspils”, nākamo maču abām vienībām aizvadot jau pirmdien.

“VEF Rīga” sastāvā svētdien 13 punktus iemeta Mareks Mejeris, kamēr 12 punkti Artim Atem. Savukārt 11 punktus pievienoja Kens Brauns. Savukārt “Jūrmalas” rindās 14 punktus guva lietuvietis Deniss Krestiņins, bet desmit punkti Uģim Pinetem.

Vēl mača pirmās minūtes starp abām komandām aizritēja samērā līdzvērtīgi, jūrmalniekiem godam turoties līdzi “VEF Rīga” tempam. Tiesa, pirmās ceturtdaļas izskaņā rīdzinieki ieguva lielāku iniciatīvu, kas viņiem pirms ceturkšņa beigām ļāva iegūt desmit punktu vadību (30:20). Pirmā puslaika turpinājumā Latvijas čempioni droši turēja vadību savās rokās, lielajā pārtraukumā dodoties ar 13 punktu pārsvaru (44:31).

Otrajā puslaikā spēle bija bez kāpumiem un kritumiem, “VEF Rīga” pārliecinoši kontrolējot notikumus laukumā. Jau šīs mača daļas ievadā rīdzinieku pārsvars teju sasniedza 20 punktus, bet kopumā šaubu par uzvarētāju šajā duelī neradās.

Arī pirmajās divās pusfināla spēlēs uzvaras svinēja rīdzinieki. Pirmajā mačā savās mājās “VEF Rīga” izcīnīja panākumu ar rezultātu 91:74, bet otrajā, kas risinājās Jūrmalā, tika gūta uzvara ar 99:69.