“VEF Rīga” basketbolisti zaudēja arī cīņā zem groziem.

“VEF Rīga” no Bambergas mājup ved sezonas smagāko zaudējumu 0

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra 12.kārtas spēlē viesos ar rezultātu 53:91 (15:17, 9:22, 11:28, 18:24) kapitulēja Vācijas klubam Bambergas “Brose”.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Rīdziniekiem šis bija smagākais zaudējums šosezon, Čempionu līgā piedzīvojot 11.neveiksmi pēc kārtas.

“VEF Rīga” rindās pa desmit punktiem guva Aleksandrs Madsens un Lesters Medfords, astoņi punkti bija Artūram Kurucam, bet seši punkti un 11 atlēkušās bumbas – Kristijanam Krajinam.

Mājiniekiem pa 13 punktiem guva Asems Marejs un Derions Ektinss.

“VEF Rīga” maču sāka apņēmīgi un labi cīnījās zem groza. Tuvojoties pirmās ceturtdaļas beigām, izdevās iegūt vadību ar 15:14, taču pēc pretinieku tālmetiena pirmā desmitminūte tika zaudēta ar 15:17.

“Brose” ar šo “trejaci” ievadīja izrāvienu 17:2, kas ātri ļāva iegūt drošu vadību un puslaiku uzvarēt ar 39:24. Otro puslaiku “VEF Rīga” sāka ar nedisciplinētu spēli un ātri iekrāja piezīmju normu, turpretī mājinieki ieguva jau 30 punktu pārsvaru un noņēma jebkādas šaubas par spēles uzvarētāju.

C apakšgrupas vadībā ar desmit panākumiem 12 spēlēs ir Čehijas klubs “Nymburk”, bet otrā ar deviņām uzvarām 11 cīņās ir “Tenerife” no Spānijas. Pa septiņām uzvarām ir Krievijas “Ņižņij Novgorod” un Grieķijas “Peristeri”, bet sešas uzvaras – Bambergas “Brose” vienībai. Četrreiz uzvaras izcīnījusi Baras “Mornar” no Melnkalnes, trīsreiz – Turcijas klubs “Gaziantep”, bet viens panākums ir “VEF Rīga” vienībai.

Bambergas komanda ir deviņkārtēja Vācijas čempione, līdz šim pēdējo titulu izcīnot 2017.gadā. “Brose” astoņas sezonas spēlēja arī Eirolīgā, bet kopš 2017.gada ir FIBA Čempionu līgas dalībniece. Trīs Vācijas čempiontitulus Bambergas klubam palīdzēja izcīnīt Jānis Strēlnieks. Savulaik komandu pārstāvēja arī Uvis Helmanis, bet aizpērn sezonas ievadā to vadīja Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Ainars Bagatskis.