“VEF Rīga” paliek uz viļņa – devītā uzvara pēc kārtas 0

“VEF Rīga” svētdien VTB basketbola līgas regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar rezultātu 92:78 (18:21, 33:17, 19:17, 22:23) pārspēja Polijas klubu Zelona Guras “Stelmet”.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Rīdziniekiem ar 25 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Stīvens Zeks, 20 punkti bija Glenam Kouzijam, bet 16 punktus guva Mareks Mejeris, kurš atzīmējās ar vairākiem bumbas triecieniem grozā no augšas, kamēr 12 punkti bija Andrim Misteram. Vēl lielu artavu uzvarā deva Džabrils Durems, kurš veica 12 rezultatīvas piespēles.

Spēles pirmās 15 minūtes ritēja līdzvērtīgi, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē rīdzinieki “ieslēdza ātrumus” uzbrukumā, kas pirmo puslaiku ļāva uzvarēt ar 51:38. Mača otrajā puslaikā starp trešo un ceturto ceturtdaļu laukuma saimnieki veica nelielu izrāvienu 8:2, samazinot rīdzinieku pārsvaru līdz deviņiem punktiem. Tiesa, Latvijas vicečempioni ātri atguvās un neļāva “Stelmet” vēl vairāk pietuvoties, izcīnot uzvaru ar 92:78.

Šo vienību pirmā apļa cīņā “VEF Rīga” savā laukumā izcīnīja graujošu uzvaru ar 83:57.

Rīdzinieki šobrīd Vienotās līgas čempionātā guvuši trīs uzvaras, jo iepriekš tika pārspētas Tallinas “Kalev”/”Cramo” un negaidīti Sanktpēterburgas “Zeņit”. Tas Latvijas vicečempionei ļāvis atgriezties reālā cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā. Kopā ar Latvijas – Igaunijas līgas spēlēm rīdziieki uzvarējuši jau deviņas spēlēs pēc kārtas.

Ar sešām uzvarām 19 spēlēs “VEF Rīga” kopvērtējumā ieņem 11.vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot par divu uzvaru tiesu, kamēr “Stelmet” savā Vienotās līgas debijas sezonā ar četriem panākumiem 17 cīņās ir 12.pozīcijā.

Savukārt Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā “VEF Rīga” ar 23 uzvarām 25 mačos ir otrajā vietā, kamēr “Stelmet” savā čempionātā guvusi 18 panākumus 21 cīņā un atrodas līderpozīcijā.