“VEF Rīga” turpina zaudēt VTB līgā 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” pirmdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 71:93 (23:25, 14:29, 25:10, 9:29) piekāpās Kazahstānas čempionei “Astana”.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Rīdzinieki šosezon astoņās spēlēs cietuši septiņus zaudējumus, turnīra tabulā ieņemot pēdējo vietu starp 14 komandām.

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākie ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Andrejs Gražulis un Stīvens Zeks, desmit punktus savā kontā ierakstīja Artis Ate, bet deviņi punkti un sešas kļūdas bija komandas jaunieguvumam Endrū Endrūsam.

Tikmēr “Astana” komandā 18 punkti un deviņi punkti bija Džefrijam Grosellem.

Rīdzinieki spēles pirmajās trīs minūtēs panāca četru punktu pārsvaru (8:4), bet ceturkšņa vidū panāca plus sešus punktus (17:11). Tiesa, vadības groži tika ātri izlaisti un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 25:23 Astanas komandas labā.

Otrās ceturtdaļas ievadā Endrū Endrūss izlīdzināja rezultātu, taču turpinājumā pretinieki turējās pāris punktu attālumā, bet ceturkšņa beigās veica izrāvienu 12:0. Puslaika pēdējās divas minūtes paliekot bez punktiem, “VEF Rīga” pārtraukumā devās ar 17 punktu deficītu – 37:54.

Ar vairākiem maziem izrāvieniem rīdzinieki pakāpeniski deldēja pretinieku pārsvaru līdz trešās ceturtdaļas beigās komandas šķīra vairs tikai divi punkti – 64:62 “Astana” vienības labā. Ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē pēc Zeka metiena laukuma saimnieki pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (64:65), bet pretinieku uz to atbildēj ar izrāvienu 8:0.

Ceturkšņa turpinājumā Rīgas basketbolistiem neizdevās atgūt trešajā ceturtdaļā uzņemto tempu un tika ciests zaudējums ar rezultātu 71:93.

“VEF Rīga” ar vienu uzvaru astoņās spēlēs Vienotās līgas kopvērtējumā ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē, kamēr “Astana” ar četrām uzvarām septiņās spēlēs atrodas sestajā pozīcijā.

“VEF Rīga” pagājušajās nedēļā papildināja sastāvu ar amerikāņu saspēles vadītāju Endrū Endrūsu, bet pirms tam uz pārbaudes laiku piesaistīja aizsargu Beidenu Džeksenu. Tāpat klubs šomēnes izvēlējās nepagarināt līgumu ar spēka uzbrucēju Artjomu Butjankovu, kā arī tika pārtraukts kontrakts ar amerikāņu saspēles vadītājiem Vinsentu Kolinsu un Ostinu Lūku, kuru vietā pieņemti Džebrils Durems un Endrūss.