Artis Ate uzbrukumā.

“VEF Rīga” Vienotās līgas mačā sīvā cīņā zaudē Blūma un Mazura pārstāvētajai “Parma” 0

Latvijas basketbola klubs “VEF Rīga” trešdien VTB Vienotās līgas sezonas otrajā mačā cieta zaudējumu Nikolaja Mazura trenētajai Permas “Parma” komandai, kuras rindās ar 16 punktiem atzīmējās Jānis Blūms.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
ASV izsludina ārkārtas stāvokli pirms Saules aptumsuma – paredz cilvēku masu bojāeju 12

“VEF Rīga” savā laukumā piekāpās ar rezultātu 76:80 (18:28, 20:16, 19:21, 19:15), ciešot zaudējumu arī savā sezonas otrajā spēlē.

Latvijas komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Artūrs Ausējs, kurš iemeta piecus tālmetienus, pa 14 punktiem guva Artis Ate un Vinsents Konsils, desmit punkti bija Stīvena Zeka kontā, bet astoņi punkti un 11 bumbas zem groziem bija Andrejam Gražulim.

Tikmēr pretiniekiem 18 punktus guva savulaik Latvijā spēlējušais amerikānis Tailers Larsons, 16 punkti bija Blūmam, bet 15 punkti – Rašardam Kellijam.

“VEF Rīga” rindās laukumā atgriezās kapteinis Mareks Mejeris, kurs iepriekšējās sezonas Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā guva smagu traumu. Tāpat pirmo maču sezonā aizvadīja arī pieredzējušais uzbrucējs Kristaps Janičenoks. Mejeris sešās minūtēs guva divus punktus, bet Janičenoks nospēlēja 16 minūtes.

Galvenokārt pateicoties Andreja Gražuļa darbam uzbrukumā un aizsardzībā, “VEF Rīga” pirmajās trīs minūtēs panāca septiņu punktu pārsvaru (11:4). Tiesa, līdz ar Blūma došanos laukumā, pretiniek pārņēma vadību, un, latvietim iemetot trīs tālmetienus, pirmo ceturksni uzvarēja ar 28:18.

Otrās ceturtdaļas ievadā pēc amerikāņu Stīvena Zeka un Ostina Lūka veiksmīgajiem uzbrukumiem “VEF Rīga” pietuvojās līdz mīnus četriem punktiem (24:29), bet, tuvojoties ceturkšņa beigām, Artūrs Ausējs iemeta trīs “trejačus” un laukuma saimniekus izvirzīja vadībā ar 36:34. Tiesa, “Parma” basketbolisti guva desmit punktus pēc kārtas uz ko izdevās atbildēt tikai ar vienu precīzu metienu, kā rezultātā pirmais puslaiks tika zaudēts ar 38:44.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Artis Ate ar vairākiem precīziem metieniem neļāva pretiniekiem iegūt drošu vadību, taču otrajā pusē viesi nedaudz attālinājās un pirms pamatlaika noslēdzošās daļas bija priekšā ar astoņiem punktiem (65:57). Tiesa, ceturtā ceturkšņa ievadā vēl ar diviem precīziem metieniem no perimetra atzīmējās Ausējs, kurš Permas komandas handikapu samazināja līdz trim punktiem (63:66).

Turpinājumā spēle ritēja punkts punktā līdz trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Vinsents Konsils panāca 71:72, bet pusminūti vēlāk Zeks ar precīzu “sodiņu” izlīdzināja rezultātu. Tiesa, nākamajā uzbrukumā Blūms ar tālmetienu atjaunoja viesiem vadību – 75:72. Nākamreiz “vefiņš” pietuvojās pretiniekiem sešas sekundes pirms finālsvilpes, kad pēc neprecīza soda metiena Artjoms Butjankovs iebakstīja bumbu grozā, panākdams 76:78. Otrā laukuma galā uzreiz tika pārkāpti noteikumi pret Blūmu, kurš realizēja abus soda metienus un pielika punktu pretinieku uzvarai, “VEF Rīga” zaudējot ar rezultātu 76:80.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien turnīra pirmajā turnīra mačā “VEF Rīga” ar 67:96 savā laukumā pārliecinoši zaudēja Maskavas apgabala “Himki”.

Tikmēr “Parma” komandai šī bija pirmā spēle jaunajā sezonā, bet Krievijas komanda Rīgā mačam gatavojas jau kopš piektdienas. Daļu no pirmssezonas sagatavošanās cikla “Parma” arī pavadīja Rīgā un citviet Latvijā.