“VEF Rīga” spēlētāji cīnās Vienotās līgas mačā pret Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” komandu.

“Vefiņš” turpina zaudēt VTB Vienotajā līgā 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” sestdien piedzīvoja zaudējumu arī savā trešajā VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

“VEF Rīga” izbraukumā ar 63:92 (17:30, 10:22, 16:17, 20:23) piekāpās Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

Rīdzinieku sastāvā šajā mačā rezultatīvākais bija Andrejs Gražulis, kurš iemeta 15 punktus, savukārt desmit punkti bija Stīvam Zekam. Savukārt “Lokomotiv-Kubaņ” komandā ar 18 punktiem izcēlās Vitālijs Fridzons.

Tieši rīdzinieki atklāja šīs spēles rezultātu, kad pirmajā minūtē divpunktnieku trāpīja Gražulis. Vēl pirmajās minūtēs abas komandas cīnījās punkts punktā, bet ceturtdaļas viducī “Lokomotiv-Kubaņ” veica izrāvienu un devītajā minūtē pēc Fridzona divpunktnieka ieguva jau vairāk nekā desmit punktu vadību (25:14). Savukārt pirmo ceturtdaļu “VEF Rīga” nonāca ar 13 punktu deficītu – 17:30.

Tiesa, otrajā ceturksnī “Lokomotv-Kubaņ” tikpat labi ar punktu gūšanu vairs nesekmējās, kas viesiem no Rīgas ļāva pietuvoties līdz mazāk nekā desmit punktu atstatumam. Tas gan nebija uz ilgu laiku, jo Krasnodaras klubs atkal ieguva vērā ņemamu pārsvaru, tam pārsniedzot arī 20 punktus, un pirmo puslaiku noslēdza ar pārliecinošu pārsvaru – 52:27.

Otrais puslaiks kopumā gan izvērtās tikai kā formalitāte, jo “VEF Rīga” basketbolistiem neatradās nekādu pretargumentu, lai spētu mainīt cīņas ritējumu. Jau trešajā ceturksnī “Lokomotiv-Kubaņ” vadība teju sasniedza 30 punktus, bet noslēdzošajās desmit minūtēs šī atzīme tika arī pārsniegta.

“VEF Rīga” komandai šī bija trešā spēle šīs sezonas Vienotās līgas sezonā, piedzīvojot trešo zaudējumu. Iepriekšējās divās cīņās bija piedzīvoti zaudējumi savā laukumā – ar 67:96 pret Maskavas apgabala “Himki” un 76:80 pret Jāņa Blūma pārstāvēto Permas “Parma”, ko vada Nikolajs Mazurs.

Tikmēr “Lokomotiv-Kubaņ” trīs mačos ir tikusi pie divām uzvarām.

Vēl vienā Vienotās līgas spēlē sestdien Mārtiņš Meiers izcēlās ar “double-double”, bet viņa pārstāvētā Krasnojarskas “Jeņisej” izbraukumā ar 91:106 (28:28, 24:22, 27:34, 12:22) piekāpās Saratovas “Avtodor”.

Latvietis šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā guva 11 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, no kurām septiņas bija uzbrukumā. Viņš grozā raidīja piecus no 14 divpunktu metieniem un vienu no diviem “sodiņiem”. Tāpat Meiera kontā divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divi bloķēti metieni, divas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie 19 efektivitātes punktiem.