Rotai ledusskapī vienmēr ir saldētu jāņogu krājums. Tās der ik pa laikam ieēst pa saujai, veselības uzlabošanai kursu veidā vai vienkārši, kad sakārojas. Saldējot ogās (arī citās) saglabājas visvairāk vērtīgo vielu, kas var aizvietot aptieku piedāvāto C vitamīnu. Rota piekrīt uzskatam, ka mājdzīvnieki redz un jūt kaut ko vairāk, nekā cilvēki. Ja kaķis mierīgi guļ, mājās viss kārtībā. Mincis parasti vairāk kontaktējas ar to mājinieku, kam klājas vissliktāk, ir kāda slimība. Ja murrātājs kļūst nemierīgs, nevēlas iet telpā, dziedniece iesaka to attīrīt: vismaz izvēdināt, uzmazgāt grīdu, atvērt logu, iedegt sveci.
Rotai ledusskapī vienmēr ir saldētu jāņogu krājums. Tās der ik pa laikam ieēst pa saujai, veselības uzlabošanai kursu veidā vai vienkārši, kad sakārojas. Saldējot ogās (arī citās) saglabājas visvairāk vērtīgo vielu, kas var aizvietot aptieku piedāvāto C vitamīnu. Rota piekrīt uzskatam, ka mājdzīvnieki redz un jūt kaut ko vairāk, nekā cilvēki. Ja kaķis mierīgi guļ, mājās viss kārtībā. Mincis parasti vairāk kontaktējas ar to mājinieku, kam klājas vissliktāk, ir kāda slimība. Ja murrātājs kļūst nemierīgs, nevēlas iet telpā, dziedniece iesaka to attīrīt: vismaz izvēdināt, uzmazgāt grīdu, atvērt logu, iedegt sveci.
Foto: Inita Šteinberga

“Veikalos nopērkamas tabletes nelīdzēs!” Dziednieces efektīvā jāņogu kūre un padomi, kā uzveikt izdegšanu un “ieklausīties” organismā 7

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

“Ja gribam ko mainīt, jāsāk katram pašam ar sevi. Veselību nevar uzlabot tikai ar veikalos nopērkamām tabletēm,” ir pārliecināta dziedniece Rota Bērzkalne no Tukuma puses. Jau 30 gadus viņa palīdz cilvēkiem – dod padomus, kā tikt galā ar depresiju, izdegšanas sindromu, atkarībām un citām mūsdienās modernām ligām. Īpaši tagad – tik sarežģītajā laikā – cilvēki meklē mierinājumu, palīdzību.

“Man piemīt gaišredzība, varu cilvēkiem palīdzēt. Taču strādāju kopā ar mediķiem, nevis uzņemos to funkcijas. Ja redzu vainu, sūtu arī pie daktera. Taču cilvēkam pašam jāgrib kļūt veselam un līdzdarboties,” skaidro dziedniece un gleznotāja Rota Bērzkalne.

CITI ŠOBRĪD LASA
Daudzi domā, ka dziednieki nodarbojas ar kaut kādu mistiku, taču Rota uzskata, ka nekādas mistikas nav un tam visam ir izskaidrojums.

Gan jau arī zinātne izskaidros un atklās šīs enerģijas, tāpat kā izdevies izpētīt un apgūt citas ar acīm neredzamas lietas. Katrs dziednieks ir unikāls un citādi redz cilvēku kaites, un citādi strādā ar enerģijām, skaidro Rota.

Dziedniece ir pārliecināta, ka visiem cilvēkiem piemīt gaišredzības un dziedināšanas spējas, tikai tās vajag attīstīt. Tagad ir īstais laiks, lai meklētu spēku sevī. Tā ir vienīgā izeja, ja apkārtnotiekošo mainīt nevar. Ja reiz trakais skrējiens ir piebremzēts, vajag savest kārtībā ķermeni, tad arī garastāvoklis uzlabojas.

Rota papildina zināšanas, arī studējot jogu, cigun un citas garīgās prakses. Daudz informācijas gūts, sadarbojoties ar mediķiem, lasot gudras grāmatas. Dziedniece secina, ka pamatnostādnes visiem izziņas avotiem ir līdzīgas. Katram cilvēkam jāatrod savs dievs – vai baznīcā, vai puķu pļavā.

Ja cilvēks ilgstoši ir stresā un depresijā, viņa imunitāte pazeminās, saasinās slimību simptomi. To atzīst arī tradicionālie zinātnieki.

Slavenā jāņogu recepte

Viena no populārākajām Rotas ieteiktajām receptēm ir jāņogu kūre. Dziedniece uzskata, ka jāņogas ir vēl pilnībā neizzināts un nenovērtēts augs. Agrāk katrā dārzā auga jāņogas, no tām gatavoja sulas, želejas. Tagad šīs ogas audzē un lieto daudz mazāk.

Jāņogu metodi viņa aizguvusi no savas ģimenes, kad ar pamatīgu jāņogu porciju vecmāmiņas ārstējušas bērniem smagu plaušu karsoni, saaukstēšanos ar augstu temperatūru.

Slimnieciņam likts saēsties jāņogas, un jau nākamajā dienā kāpis ārā no gultas. Viens no izskaidrojumiem – jāņogās ir iespaidīgs C vitamīna daudzums.

Taču jau 30 gadus Rota cilvēkiem iesaka ne tikai ogas, bet īpašu jāņogu–aktivētās ogles, selēna kūri. Par to uzklausītas tikai labas atsauksmes, nav bijis neviena gadījuma, kad cilvēkam sāktos kādas nepatīkamas reakcijas. Kūre palīdz pret daudzām vainām, jo vairākumam cilvēku organisms ir piesārņots ar ķīmiju, dažādām nabaga zarnu traktam nesaprotamām lietām. Rezultātā šis imunitātei īpaši svarīgais orgāns nespēj apgādāt organismu ar vajadzīgo.

Dziedniece skaidro – jāņogas iztīra zarnu traktu, novada kuņģa skābi tur, kur vajadzīgs.

Pēc šādas procedūras zarnas ir iztīrījušās, un organisms spēj no barības vielām uzņemt vitamīnus u.c. Viņa novērojusi, ka uzlabojas pat ādas stāvoklis. Cilvēki kļūst mierīgāki, omulīgāki.

• Kūre sākas, diennakti (24 stundas) dzerot tikai ūdeni. Piemēram, sešos vakarā paēd pēdējoreiz. Savukārt nākamās dienas sešos vakarā apēd litru jāņogu. Der svaigas vai saldētas (labas ir gan sarkanās, gan baltās). Tās pašas dienas vakarā jau var sākt ēst normāli, piemēram, vakariņās pagatavot rīsus.

Reklāma
Reklāma

• Turpmāk ēd pilnvērtīgi, papildinot ēdienkarti ar aktivētās ogles, selēna un joda tabletēm. Starp citu, selēna, kas atbildīgs arī par garīgo labsajūtu, Latvijas iedzīvotājiem ļoti trūkst. Lielākā daudzumā tas sastopams tikai ķiplokos. Taču dienvidu zemēs tā ir daudz, un tur cilvēki ir omulīgi, smaidīgi. Tāpēc nav nekādas vainas arī Spānijas tomātiem, jo tajos ir daudz šā ziemeļu zemēs trūkstošā selēna.

• Pēc jāņogu ēšanas vienu nedēļu divas reizes dienā apēd pa astoņām aktivētās ogles tabletēm (rītā un vakarā pirms vai pēc ēšanas).

• Tad divas nedēļas reizi dienā – pusdienu laikā – lieto pa joda un selēna tabletei. Izvēlas tādas, kurās ir vismazākā vielu koncentrācija, jo lietošana būs ilgstoša un ķermeni nevajag bombardēt ar lielām devām.

• Tad atkal seko nedēļa ar ogles lietošanu, taču nu jau to samazina par divām tabletēm (ēd 6 tabletes divas reizes dienā).

• Tad atkal seko divas nedēļas ar selēnu un jodu.

• Pēc tam ogles nedēļa. Aktivētās ogles tablešu skaitu katru šo nedēļu samazina (8, 6, 4, 2).

• Nobeidz ar divām nedēļām ar selēnu un jodu.

Šāda kūre tikai ar jāņogu ēšanu derētu, kad ir kādas veselības problēmas. Profilaksei – reizi trijos gados.

Papildus aktivētās ogles, selēna un joda lietošanu rekomendē aptuveni reizi desmit gados.

Rota iesaka iegādāties Krievijā, Baltkrievijā ražoto aktivēto ogli, jo tur mežu netrūkst. Taču – kas zina, no kā tapušas Indijas ražojuma tabletes.

Ja ir šaubas par savu veselības stāvokli, pirms sāk kūri, ieteicams konsultēties ar ārstu.

Jāieklausās savā ķermenī

Ēšanas jautājumos dziedniece iesaka ieklausīties ķermeņa prasībās. Piemēram, velti sev pārmest, ja traki kārojas kūku un saldumu, bet jāpadomā, kāpēc. Praksē pierādījies – katrs orgāns, kad savārdzis, mēdz prasīt savu garšu.

• Aknas – kāro kaut ko skābu, piemēram, jāņogas.

• Plaušas – rodas vēlme pēc asiem ēdieniem: sinepēm, ingvera, mārrutkiem.

• Nieres – grib visu sāļu. Agrāk nieru slimniekiem sāli tāpēc samazināja. Jaunākā teorija – lai ēd sāļu, jo tad var vairāk iedzert ūdeni, kas nierēm vajadzīgs.

• Sirds – prasās rūgtvielu (vērmeles, melno šokolādi).

• Liesa – vēlas daudz saldumu. Ja tā ir, vēlams doties pie ārsta un veikt asinsanalīzi.

Pārtiku pērkot, izvēlas pēc iespējas zaļāku. Ir jādomā, ko pērk.

Piemēram, dziedniece iesaka nepirkt maizi, kas satur ar tradicionālajām metodēm audzētu graudu klijas. Lielākā daļa lauku tiek apstrādāti ar dažādiem ķīmiskiem līdzekļiem, īpaši traki, ja pirms novākšanas ar raundapu vai tā līdziniekiem. Visvairāk šīs vielas uzkrājas tieši grauda apvalciņā – klijā.

Dziednieces ieteikumi

• Plaušu un elpceļu slimību gadījumā jāiet elpot uz priežu mežu. Skriešana pilsētās un pa ceļmalām imunitāti nevairos, jo tur ir liels gaisa piesārņojums, ko sportojošais cilvēks ieelpo pastiprināti.

• Kad atkal kļūs silts, ieteicams staigāt basām kājām. Īpaši svētīgas ir šādas pastaigas pa meža takām.

• Garīgā līdzsvara stiprināšanai dziedniece iesaka cilvēkiem vairāk sapņot (pat pārdroši), nevis būvēt plānus (kā iesaka biznesa pasaule). Ja sapnis nepiepildās, tas atstāj atkāpšanās ceļus, ļauj samierināties. Bet, ja nepiepildās konkrēti noformulēts mērķis, cilvēks var sabrukt, nespējot pieņemt zaudējumu. Diemžēl tagad daudzi piedzīvo šādu mērķu sagrūšanu.

• Ja stress vai uztraukums pārāk liels, iešļaksta sev sejā tekošu ūdeni. Ja nav strauta, derēs krāna ūdens. Zem tekoša ūdens der paturēt arī plaukstas.

• Lai adekvātāk reaģētu uz notiekošo, ieteicams palietot nervu stiprināšanai un labam miegam paredzētas augu tējas. Dziedniece iesaka Vācijas ražojuma tējas, kas paciņās nopērkamas pat lielveikalos.

• Mieru un harmoniju gan bērniem, gan pieaugušajiem palīdz atjaunot kontaktēšanās ar dzīvniekiem. Jo lielāks dzīvnieks, jo vairāk spēka spēj dot. Piemēram, ieteicamas jāšanas nodarbības. Palīdzēs pat zirga glaudīšana.

Kā savaldīt sliktās nakts domas

Foto: Inita Šteinberga

Ja naktīs domas neļauj aizmigt un gultā jāvārtās bezmiegā, dziedniece iesaka pielikt plaukstas pie pieres, nogulties uz vēdera un noskaitīt tēvreizi. Derēs arī kāda cita, pašam vien zināma lūgšana, kas ļauj atslēgties no dienas rūpēm. Galu galā arī aitu skaitīšana pret bezmiegu tāda mantru skandēšana vien ir. Bieži vien jau trīs minūtes šādā pozā palīdz atnākt miegam.

Gleznas vairo prieku

Foto: Inita Šteinberga

Rota katram iesaka atrast kādu nodarbi, kas palīdz aizmirsties, atbrīvoties no negatīvā. Viņai viena no tādām nodarbēm ir gleznošana. Dabas studijas sniedz harmoniju. Īpaši skaists process ir gleznošana plenērā. Lai to darītu, nevajag ne darbnīcu, ne smalku krāsu. Atslēgt pārkarsušo prātu palīdzēs arī zīmuļi un bloknots. To pozitīvo enerģiju, kas justa gleznojot, arī varēs sajust, gleznu uzlūkojot.