Foto-LETA

Vēlreiz pētām E burtiņus produkta aprakstā 0

“Lasot par saldējumiem, esmu neizpratnē: vai Rūjienas konuss tiešām ir tik briesmīgs, kā rakstā teikts?! Ja tā, gribas uzzināt, kādēļ mēs, latvieši, sevi tā indējam? Un vai tie, kas uzrauga pārtikas ražošanu, uzskata, ka tas ir normāli?”
 Ruta Gredzena Beverīnas novadā

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Atbildot uz lasītājas jautājumu par “Rūjienas” saldējumu, vēlētos uzsvērt, ka šis konkrētais saldējums nemaz nav briesmīgs! Raksta mērķis bija vērst uzmanību uz to, ko mēs ēdam, un rosināt cilvēkus papētīt iepakojuma informāciju. Jo, bezkaislīgi uz papīra sarakstot produkta sastāvdaļas, patiešām rodas neizpratne – kāpēc tik daudz dažādu piedevu nepieciešams sasaldētam produktam, ja saldēšana jau ir viens no konservēšanas veidiem, kā uzglabāt produktu ilgāku laiku.

Vara pircēja rokās

Liekas, vairs nespējam saražot nevienu produktu bez e-vielām, un tas izskaidrojams ne vien ar uzņēmēju vēlmi nopelnīt vairāk, bet arī ar pārtikas tehnologu izglītību – ir taču kāds, kas viņus apmāca veikli darboties ar milzīgo e-vielu buķeti! Ražotājam ir izdevīgi produktā salikt dažādas piedevas, jo tas ievērojami atvieglo izgatavošanas, pārvadāšanas un uzglabāšanas procesu. Ir ērtāk, ja produkts veikalā var stāvēt gadu vai pat divus, realizācija tad nesagādā raizes. Arī par izejvielu kvalitāti vairs nav īpaši jāuztraucas, var iegādāties lētākas un sliktākas un pēc tam ar emulgatoriem, stabilizētājiem un konservantiem iegūt to pašu rezultātu. Lai saldējumam saputotu ūdeni ar augu taukiem un lai šī masa mēnešiem ilgi turētos kopā, bez stabilizētājiem un emulgatoriem nekādi nevar iztikt. Bet, ja pircējs to akceptē (ja ir pieprasījums, būs arī piedāvājums!), kāpēc lai neturpinātu šādu produktu ražošanu?

CITI ŠOBRĪD LASA

Patērētājam patiesībā ir liela vara – tieši ar saviem iepirkšanās paradumiem un precēm, ko izvēlamies, mēs vistiešāk ietekmējam tirgu un atdodam naudu par to vai citu produktu.

Kāpēc atsevišķi ekoloģiski jogurtiņi un citas veselīgas lietas bez e-vielu pārbagātības nereti tomēr pazūd no veikaliem? Diemžēl pircēji tās ir ignorējuši, un uzņēmumam radušies vien zaudējumi no šā produkta ražošanas un realizācijas. Lielākoties jau cilvēki iet reklāmas un skaista iepakojuma pavadā, pat neizlasot, no kā produkts ir ražots, un nepadomājot, kā tas var ietekmēt mūsu veselību.