Velsas un Fidži izlases spēle.

Velsa un Austrālija spēlēs PK regbija ceturtdaļfinālā 0

Velsas vīriešu regbija izlase trešdien svinēja uzvaru Pasaules kausa mačā, nodrošinot sev un Austrālijai vietu ceturtdaļfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Velsieši D apakšgrupas cīņā ar 29:17 (14:10) pārspēja Fidži.

Mača pirmajās astoņās minūtēs Fidži regbisti atzīmējās ar diviem piezmējumiem, taču velsieši puslaika turpinājumā atbildēja ar to pašu plus divām realizācijām, tādējādi pirmās 40 minūtes noslēgdami ar 14:10.

Spēles 53.minūtē Fidži ar soda piezemējumu atgriezās vadībā (17:14), taču tie bija pēdējie Okeānijas komandas punkti šajā spēlē. Velsa turpinājumā vēl divas reizes nogādāja bumbu mājās un svinēja uzvaru.

Velsas izlasē ar trim piezemējumiem izcēlās Džošs Edams, bet divas realizācijas bija Denam Bigaram.

Apakšgrupā vadībā ar 14 punktiem trīs spēlēs ir Velsa, kam ar 11 punktiem seko Austrālija. Tālāk ar septiņiem punktiem četros dueļos ir Fidži, bet Gruzija un Urugvaja trīs cīņās iekrājušas attiecīgi piecus un četrus punktus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Skotija A apakšgrupas mačā ar 61:0 (21:0) sagrāva Krieviju, turpinot cīņu par ceturtdaļfinālu.

Pirmajā puslaikā divus no trim piezemējumiem veica Edams Hestings, bet otrā puslaika sākumā Skotija ceturto reizi aiznesa bumbu pāri galalīnijai, tādējādi nopelnot bonusa punktu. Arī otrajā puslaikā Skotija dominēja un svinēja graujošu uzvaru ar 61:0.

Uzvarētājiem ar diviem piezemējumiem un astoņām realizācijām izcēlās Hestings, bet ar “hat-trick” atzīmējās Džordžs Horns.

A apakšgrupā vadībā ar 14 punktiem trīs spēlēs ir Japāna, tālāk ar 11 punktiem ir Īrija, bet trešo vietu ar desmit punktiem ieņem Skotija. Ceturtā ar pieciem punktiem ir Samoa, bet Krievija četrās cīņās palikusi bešā un noslēgusi Pasaules kausa turnīru.

Pirms tam Argentīna C apakšgrupas duelī ar 47:17 (19:5) pārspēja ASV.

Argentīnas izlase pirmajā puslaikā veica trīs piezemējumus un veica izrāvienu 19:0, bet otrā puslaika pirmajās 16 minūtēs par “pumām” dēvētā izlase guva 21 bezatbildes punktu.

Lai gan argentīnieši neiekļuva izslēgšanas turnīrā, viņi nodrošināja vietu 2023.gada Pasaules kausa izcīņā.

Uzvarētājiem divreiz bumbu aiz galalīnijas aiznesa Huans Kruss Maljija un Hoakins Tukulets, bet ar piecām realizācijām izcēlās Nikolass Sančess. Amerikāņiem divi piezemējumi bija Bleinam Skallijam.

C apakšgrupā līdere ar 15 punktiem trīs spēlēs ir Anglija, ar 13 punktiem seko Francija, 11 punkti četrās cīņās ir Argentīnai, punktu trīs dueļos guvusi Tonga, bet ASV ir bešā.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.