Ventspils ar aizsardzību un raksturu uzvar Šauļos 0

Baltijas basketbola līgas B grupas līderu spēlē BK “Ventspils” izbraukumā ar 71:65 pārspēja Šauļu komandu.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Kurzemniekiem pavisam nelāgs iznāca spēles sākums – pirmajā ceturtdaļā 8:22, 14. minūtē jau 13:29. “Spēles sākumā Šauļi uzbruka ļoti precīzi. Tomēr ne jau viņu spēle, bet pašu sniegums bija lielākā problēma. Ceturtdaļā guvām tikai astoņus punktus – tas nav mūsu līmenis,” pēc spēles atzina BK “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Šauļi savā laukumā tika palaisti bīstami tālu un atlikušajā spēles laikā nācās veikt aizraujošu pakaļdzīšanos. Savelkot kopā spēles visu 40 minūšu statistikas rādītājus, ventspilnieku uzvara ir likumsakarīga un varēja būt pat pārliecinošāka, ja vien nebūtu jau pieminētā pirmā ceturtdaļa. Viens no galvenajiem uzvaras pamatiem bija uzvarētā cīņa zem groziem (atlēkušās bumbas 41 pret 30), tomēr pats svarīgākais un statistikā neierakstītais – gribēšana un darīšana aizsardzībā. Atstāt uzbrukuma basketbolu mīlošo Šauļu komandu savu skatītāju priekšā ar 65 punktiem – teju vai izcils rādītājs.

Pēc Laksas un Bērziņa tālmetieniem 32. minūtē BK “Ventspils” pirmo reizi tika taustāmā tuvumā – 50:51. Nākamās epizodes gan neizdevās, pēc brīža bija 52:58 un Štelmahera pieprasīts minūtes pārtraukums, taču laupījuma garša jau bija mūsējo mutēs. Pēc apspriedes piecus punktus pēc kārtas guva Sandis Valters, 36. minūtē Donalds Simss ar soda metieniem beidzot izvirzīja vadībā mūsējos – 59:58. Spēles beigu daļu daudz pārliecinošāk nospēlēja BK “Ventspils”, ierakstot turnīra tabulā septīto uzvaru. “ Pārtraukumā teicu, ka šo spēli varam uzvarēt tikai ar smagu darbu aizsardzībā. Uzvarējām, kaut spēle īsti negāja – par to ir divkāršs prieks,” piebilda Štelmahers.

Tikmēr gaužam vāju sniegumu turpina rādīt otra Kurzemes komanda “Liepāja/Triobet”, šoreiz pamatīgu sagrāvi piedzīvojot Tartu.

LBL čempionātā pirmo uzvaru saviem skatītājiem beidzot sagādāja BK “Jēkabpils”, spēles sākumā pasmagi iešupojoties, tomēr beigās pārliecinoši uzvarot BA “Turība”.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Jēkabpils” – “BA Turība” 91:75 (19:22, 40:30, 66:48). Hils 34, O’Braiens 24+12AB, Aleksejevs 11+10AB, Mediss 8, Hlebovickis 7+9Ab, Virsis 4, Leja 2, Pīternieks 1; Sīpoliņš 15, Rudmiezis 11, Veinbergs 10, Kalniņš 8, Apsītis, Vīņauds pa 5, Motivāns 4, Šteinbergs, Bēts, Pavlovsis, Strādnieks pa 2.

Tabulā: 1. “VEF Rīga” 5-0, 2. BK “Ventspils” 4-1, 3. BK “Valmiera” 5-2, 4.”LU” 5-3, 5. “Jūrmala/Fēnikss” 5-3, 6. BK “Jelgava” 3-4, 7. “Liepāja/Triobet” 3-4, 8. BK “Jēkabpils” 3-6, 9. “BA Turība” 3-6, 10. “Barons kvartāls” 2-5, 11. U-18 izlase 1-5.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

A grupa

“Šiauliai” – BK “Ventspils” 65:71 (22:8, 36:26, 49:42). Samens 17, Šuļskis 14, Kuzminsks 13+10AB, Dia, Kjeza pa 6, Džeksons 4, Artamonovs 3, Saimons 2; Bērziņš 13+10AB, Simss 13, Valters 10, Kembels 9+8AB, Laksa , Timma pa 8, Meiers, Lejasmeiers pa 4, Zaķis 2.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 7-0, 2. “Šiauliai” 5-2, 3. “Barsy” 2-3, 4. “Palanga” 2-3, 5. “Rapla” 1-4, 6. “TTU” 1-6.

B grupa

“TU/Rock” – “Liepāja/Triobet” 87:55 (16:17, 38:28, 61:45). Kurbass 18, Ņeļubovs, Sāge pa 13, Eihfuss 12, Dimša 7, Tome 6, Ingrams, Krīsa pa 5, Lepiks, Veidemans pa 3, Doroņins 2; Pleiters 11+6RP, Leiteris 10, Magone 9, Miglinieks 8, Ate 5, Ežerskis, Bricis pa 4, Pastušeņa, Krūmiņš pa 2.

Tabulā: 1. “TU/Rock” 6-1, 2. “Lietkabelis” 5-1, 3. “Juventus” 3-3, 4. BK “Jelgava” 2-4, 5. “Liepāja/Triobet” 2-5, 6. Valga” 1-5.

C grupa: “Nevežis” – “Prienai” 68:72 (33:34, Silinskis 17; Oreliks 20). Tabulā: 1. “Prienai” 4-0, 2. “Tarvas” 4-3, 3. “Sakalai” 3-3, 4. “Nevežis” 3-4, 5. “Barons kvartāls” 2-5, 6. “Kalev” 1-6.