Lauris Blaus aizsardzībā

“Ventspils” basketbolisti FIBA Čempionu līgas mačā zaudē “Ņižņij Novgorod” 0

Latvijas čempione basketbolā “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas mačā savā laukumā ar rezultātu 75:80 (17:19, 12:20, 25:18, 21:23) zaudēja Krievijas komandai “Ņižņij Novgorod”.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

“Ventspils” basketbolisti šosezon Čempionu līgā sešās spēlēs izcīnījuši divas uzvaras, kas apakšgrupā dod septīto vietu.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Rihards Lomažs, 15 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles bija Āronam Džonsonam, 14 punktus guva Ingus Jakovičs, bet desmit punkti bija Usmanam Dramē.

Tikmēr viesiem 19 punktus iemeta Kendriks Perijs.

Spēles pirmajās divās minūtēs ventspilnieki nespēja realizēt savus metienus, kā rezultātā nonāca iedzinējos ar 0:4. No laukuma saimniekiem pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē tikai Lomažs spēja iekarot grozu, pēc latvieša trim tālmetieniem “Ventspilij” atrodoties vadībā ar 9:8. Vēlāk ar “danku” Ronalds Zaķis panāca 11:8, bet ceturtdaļas turpinājumā vadību neizdevās noturēt un pirmās desmit minūtes noslēdzās ar 19:17 pretinieku labā.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē pretinieki iekrāja sešu punktu pārsvaru, taču ar Usmana Dramē gādību rezultāts tika izlīdzināts – 26:26. Tiesa, pēc tam atkal sekoja pāris minūšu “sausuma” periods, kurā Ņižņijnovgorodas basketbolisti panāca piecu punktu pārsvaru. Uz Ingus Jakoviča tālmetienu viesi atbildēja vēl ar astoņiem punktiem, kā rezultātā “Ventspils” pirmo puslaiku zaudēja ar 29:39.

Otrā puslaika ievadā kurzemnieku deficīts sasniedza jau 12 punktus, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē pēc astoņu punktu izrāviena viesi atradās vairs tikai viena precīza tālmetiena attālumā. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs ar deviņiem punktiem izcēlās Jakovičs, kamēr “Ventspils” mazajā pārtraukumā devās ar trīs punktu deficītu (54:57).

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs viss atspēlētais tika zaudēts un viesu pārsvars atkal sasniedza desmit punktu atzīmi, taču ventspilnieki vēlreiz sasmēla izlieto ūdeni, ar ko gan nebija gana. Pēdējā minūtē Ārons Džonsons divreiz pretinieku pārsvaru samazināja līdz trim punktiem, taču komanda nenostrādāja aizsardzībā, ciešot zaudējumu ar rezultātu 75:80.

Komandām šī bija sestā spēle turnīrā. Pirms šī dueļa “Ventspils” un “Ņižņij Novgorod” A grupā bija līdzīga situācija, jo abas komandas piecās spēlēs bija guvušas pa divām uzvarām.

Vēl šodien A grupas ietvaros Francijas klubs “Le Mans” uzņems Itālijas komandu Avelīno “Sidigas”.

Savukārt otrdien Turcijas klubs Bandirmas “Banvit” savu skatītāju priekšā ar 75:68 uzvarēja Vloclavekas “Anwil” no Polijas, kamēr Vācijas vienība Ludvigsburgas “MHP Riesen” savā laukumā spraigā cīņā ar 81:80 pieveica Spānijas klubu Mursijas UCAM, tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā. Savukārt UCAM piedzīvoja pirmo zaudējumu.

A grupas vadībā ar piecām uzvarām sešās spēlēs gan joprojām atrodas UCAM, kamēr četri panākumi piecās spēlēs ir “Sidigas” basketbolistiem. Trešā ar četrām uzvarām sešās cīņās ir “Banvit”, kam ar trim panākumiem seko “Ņižņij Novgorod”, bet pa divām uzvarām piecos mačos guvušas “Le Mans” un “Ventspils” vienības. Septītā ar divām uzvarām sešās spēlēs ir “Anwil”, bet tabulu ar vienu uzvaru sešos mačos noslēdz “MHP Riesen”.