Rihards Lomažs spēlē pret Bandirmas “Banvit”.

“Ventspils” basketbolistus Bandirmā iegāž “tukšas” piecas minūtes 0

Latvijas čempione “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra desmitās kārtas mačā viesos ar rezultātu 63:78 (21:19, 13:20, 12:26, 17:13) zaudēja Turcijas komandai Bandirmas “Banvit”.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Kurzemes komandā pa 15 punktiem guva Rihards Lomažs un Usmans Dramē, kurš arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet deviņi punkti bija Mārim Gulbim.

Laukuma saimniekiem pa 14 punktiem iemeta Džordans Morgans un Alekss Peress, kurš iepriekšējā sezonā pārstāvēja “VEF Rīga” vienību.

Spēli ar pieciem bezatbildes punktiem iesāka laukuma saimnieki, bet turpinājumā izrāvienu 12:2 veica viesi, kuru rezultātā lielu artavu deva Rihards Lomažs. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā vadība mainījās vēl četras reizes, ventspilniekiem desmitminūti noslēdzot ar 21:19 savā labā.

Otro ceturksni ar precīzu tālmetienu ievadīja Māris Gulbis, panākot jau piecu punktu pārsvaru, kas gan tika sadeldēts. Vēlāk piecu punktu pārsvaru atjaunoja Džonatans Erledžs, taču arī šoreiz tas tika izsēts. Ceturtdaļas noslēgumā laukuma saimnieki veica astoņu punktu izrāvienu, kā rezultātā “Ventspils” puslaika pārtraukumā devās ar piecu punktu deficītu (34:39).

“Banvit” izrāviens 15:0

Otrā puslaika ievadā Ronalds Zaķis divus punktus atguva, bet turpinājumā nākamo piecu minūšu laikā laukuma saimnieki veica izrāvienu 15:0, kā rezultātā “Ventspils” atradās iedzinējos jau ar 18 punktiem (36:54). Ceturtdaļas turpmākajā gaitā kurzemnieku deficīts pieauga līdz 20 punktiem, bet pirms ceturtā ceturkšņa Latvijas čempione bija iedzinējos ar 46:65.

Spēles ceturtajā nogrieznī “Ventspils” nedaudz samazināja pretinieku pārsvaru, bet nespēja iegūt pārsvaru divu spēļu summā, kas varētu noderēt gadījumā, ja abas komandas apakšgrupu turnīru noslēgs ar vienādu bilanci. “Ventspils” maču noslēdza ar zaudējumu 63:78.

“Ventspils” basketbolisti šajā spēlē pieļāva 16 kļūdas – divtik vairāk nekā pretinieki, kuri viesu kļūdas pārvērta 21 punktā.

“Zinājām, ka nebūs viegla spēle, jo Turcijā vienmēr ir grūti. Pieļāvām daudz kļūdas, kas pretiniekiem ļāva izmanto savu trumpi un ātri spēlēt, gūstot vieglus punktus. Spēles sākumā nedaudz kontrolējām mača gaitu, bet arī pēc tam pretiniekiem ļāvām gūt vieglus punktus. Kļūdas mūs šovakar nogalināja,” pēc mača sacīja “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Abas vienības savā starpā tikās 23.oktobrī, kad ventspilnieki savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 86:80.

A grupas kopvērtējumā ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs vadībā atrodas Mursijas UCAM, kamēr ar sešiem panākumiem seko Avelīno “Sidigas” un Bandirmas “Banvit”. Piecas uzvaras ir “Ņižņij Novgorod” vienībi, kamēr pirmo piecinieku ar četrām uzvarām noslēdz Vloclavekas “Anwil”. Tai ar trim uzvarām seko “Ventspils” un “Le Mans” basketbolisti, bet pēdējo vietu ar divām uzvarām astoņās spēlēs ieņem Ludvigsburgas “MHP Riesen”.