“Ventspils” spēlētājs Māris Gulbis pret “Murcia” basketbolistu Oviju Soko.

“Ventspils” no Mursijas mājup ved zaudējumu 0

Aizvadītās sezonas Latvijas čempione BK “Ventspils” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas B grupas mačā izbraukumā ar 85:91 zaudēja Spānijas klubam “Murcia”, ciešot otro zaudējumu turnīrā.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399

“Ventspils” sastāvā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Ingus Jakovičs, Ārons Džonsons pievienoja 15, Rihards Lomažs 14, bet Entonijs Bīns 13 punktus. Tikmēr mājiniekiem Alekss Urtasuns izcēlās ar 15 punktiem.

Kurzemes kluba basketbolisti labi iesāka šo maču, pēc Māra Gulbja tālmetiena ceturtajā minūtē izvirzoties vadībā ar 9:2. Pēc tam gan cīņa turpinājās līdzvērtīgāk, jo ar punktu gūšanu sekmīgāk klājās arī Mursijas komandas basketbolistiem. Latvijas čempioni gan ilgu laika sprīdi turējās vadībā ar pāris punktu atstatumu, bet noslēdzošās pirmās ceturtdaļas divās minūtēs “Murcia” pārņēma vadību, pēc pirmās ceturtdaļas esot priekšā ar 21:17.

Lai arī vēl otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki palielināja pārsvaru līdz pieciem punktiem, Gulbis un Džonatans Erledžs atbildēja ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas, viesiem panākot neizšķirtu. Vēl pāris minūtes neliels pārsvars piederēja Mursijas vienībai, tomēr pēc tam iniciatīva pārgāja “Ventspils” pusē – Latvijas čempioni pēc Lomaža tālmetiena 15.minūtē izvirzījās vadībā ar 32:26.

Turpmākajās minūtēs ventspilnieki turējās gana drošā atstatumā, tomēr pirmā puslaika beigās iestrēga viņu uzbrukums, kas mājiniekiem priekšpēdējā minūtē ļāva atkal pārņemt vadību (37:36). Lai arī šķita, ka pirmais puslaiks noslēgsies ar nelielu “Murcia” pārsvaru, pēdējās sekundēs divpunktu metienu realizēja “Ventspils” leģionārs Ārons Džonsons, panākdams neizšķirtu 38:38.

Mursijas komandai otrajā puslaikā izdevās pārņemt vadību un iniciatīvu. Vēl pirmajās minūtēs vienības cīnījās punkts punktā, bet trešā ceturkšņa noslēdzošajā minūtē mājinieku pārsvars pieauga jau līdz deviņiem punktiem (64:55).

“Ventspils” basketbolistiem klājās grūti ar atspēlēšanos, turklāt mazāk nekā deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām Emanuela Katē divpunktnieks “Murcia” ļāva panākt jau 14 punktu vadību (72:58). Lai arī spēles laiks vēl bija gana, Latvijas čempionvienība nespēja lauzt cīņas gaitu, turklāt Mursijas kluba spēlētāj ļoti veiksmīgi nospēlēja tieši svarīgākajos brīžos. Beigās “Ventspils” starpību gan krasi samazināja, bet tuvāk par sešiem punktiem netika.

Abu vienību cīņa notika B grupas ietvaros, kur vēl otrdien Turcijas klubs Bandirmas “Banvit” savā laukumā ar 96:67 uzvarēja Francijas komandu “Le Mans”, tiekot pie savas otrās uzvaras turnīrā.

FIBA Čempionu līgas pirmās kārtas spēlē ventspilnieki ar 78:99 savā laukumā zaudēja Polijas čempionei Vloclavekas “Anwil”.

Vēl šajā grupā spēlē Avelīno “Sidigas” no Itālijas, Krievijas klubs “Ņižņij Novgorod” un Vācijas vienība Ludvigsburgas “MHP Riesen”.