Jānis Kaufmanis uzbrukumā pret “Kyiv” komandu.

“Ventspils” revanšējas Bagatskim un tiek pie vieglāka nākamā pretinieka 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa otrā posma K grupas pēdējā, sestajā, spēlē viesos pārspēja Ainara Bagatska vadīto “Kyiv” un uzvarēja K grupā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

“Ventspils” uzvarēja “Kyiv” ar 88:80 (23:15, 18:24, 20:15, 23:24).

Timotijs Neokartess Šortss uzvarētāju rindās sakrāja 22 punktus, sešas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas. 18 punkti Vesam Vašpunam, 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Raienam Luteram, bet “double-double” – 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas – Ronaldam Zaķim.

Spēles sākumā labāk veicās mājiniekiem, kuri pēc Vladislava Koreņuka divpunktu metiena panāca 8:3 savā labā. Ventspilnieki atbildēja ar 12:0 izrāvienu, ko ar diviem metieniem no groza apakšas uzsāka Ronalds Zaķis, bet pabeidza ar trīspunktu gājienu Timotijs Neokartess Šortss – 15:8 jau viesu labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā tika panākts arī 11 punktu pārsvars, taču kijevieši izlīdzināja no sākuma spēli, pēc tam – arī rezultātu, pēc Bogdana Bļizņuka divpunktu metiena 15.minūtē panākot 32:31 savā labā.

Vēlreiz izrāvienu ventspilnieki veica trešās trešdaļas otrajā pusē, 51:50 pēc Klāva Čavara divpunktnieka pārvērsdami par 59:51 savā labā.

Rezultāta starpībai svārstoties, ventspilnieki uzvaru noturēja un uzvarēja grupā.

K grupā piecas uzvaras sešās spēlēs ir “Ventspilij”, “Kyiv” finišēja ar četriem panākumiem, piecos mačos divi panākumi ir Kermendas “Egis”, bet Zvolles “Landstede Hammers” cietusi piecas neveiksmes.

Pirms pēdējās kārtas “Kyiv” un “Ventspils” vienības jau bija nodrošinājušas tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā un devās laukumā cīņā par pirmo vietu K grupā un maču izslēgšanas turnīrā ar Turcijas komandu “Bahcesehir”. Zaudētājus gaidīja tikšanās ar citu Turcijas vienību, šosezon FIBA kausa izcīņā vēl nezaudējušo Izmiras “Pirnar Karsiyaka”.

Pirmajā mačā savā laukumā “Ventspils” piedzīvoja līdz šim vienīgo zaudējumu šīs sezonas FIBA kausa izcīņā – 78:81.