“Ventspils” uz Albāniju brauks ar drošu handikapu 0

Latvija vicečempione futbolā “Ventspils” ceturtdien ar drošu uzvaru sāka UEFA Eiropas līgas kvalifikāciju.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā mačā “Ventspils” savā laukumā ar 3:0 (1:0) apspēlēja albāņu vienību Duresi “Teuta”. Kārtas uzvarētāji tiks noteikti divu maču summā, bet atbildes spēle notiks pēc nedēļas Albānijā.

“Ventspils” labā pa vārtiem guva Mihailo Sergijčuks, Daniils Ulimbaševs un Tosins Aijeguns.

Mača sākumā lielāks pārsvars piederēja “Teuta” komandai, tomēr vārtus piektajā minūtē guva tieši ventspilnieki, kad izcēlās nesenais vienības papildinājums Sergijčuks. Pēc vārtu zaudēšanas albāņi aktivizējās un izdarīja spiedienu uz mājiniekiem, bet vārtus gūt viņiem neizdevās. Tikmēr “Ventspils” ik pa brīdim bīstami atbildēja ar kādu pretuzbrukumu.

Savukārt otrā puslaika pirmā daļa aizritēja diezgan piesardzīgā un mierīgā futbolā, tomēr Latvijas vicečempioni aktivizējās uz pēdējās 20 minūtēm. Viņi radīja arvien lielāku spiedienu uz “Teuta” vārtiem, kas vainagojās panākumiem, jo 77.minūtē no soda laukuma precīzs bija Ulimbaševs. Pēc šāda pavērsiena viesi no Albānijas izskatījās apjukuši, bet spēja radīt pāris bīstamums momentus, tomēr pretuzbrukumā “Ventspils” guva trešos vārtus, kad pēc lieliskas partnera piespēles uz vārtiem izskrēja Aijeguns, kurš 88.minūtē raidīja bumbu starp vārtsarga kājām. Pēcāk spēles rezultāts vairs nemainījās.

Ventspilnieku šīs sezonas pirmās kārtas pretinieki “Teuta” iepriekšējā Albānijas čempionāta sezonā guva trešo vietu, bet par valsts čempioniem šie futbolisti kļuvuši vienreiz – 1994.gadā. Iepriekšējo reizi šis klubs Eirokausos spēlēja 2016.gadā, bet līdz šim labākais sasniegums ir atlases otrās kārtas sasniegšana tālajā 2000.gadā UEFA kausā, kas ir tagadējā UEFA Eiropas līga.

“Ventspils” šosezon startē pieticīgi un virslīgā ieņem vien ceturto vietu, kamēr Albānijā sezona vēl nav sākusies.