Jānis Blūms uzbrukumā.

“Ventspils” uzvar, “VEF Rīga” zaudē uz Eiropas skatuves (plus foto) 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” trešdien arī otrajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa otrā posma spēlē izcīnīja uzvaru, šoreiz savā laukumā pieveicot Nīderlandes vienību no Zvolles “Landstede Hammers”.

Notriektā tautumeita 6

“Ventspils” sagrāva “Landstede Hammers” ar 111:74 (28:23, 32:13, 30:16, 21:22).

Mājiniekiem Jānis Bērziņš guva 22 punktus, 19 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un mačā augstākais efektivitātes koeficients 29 Klāvam Čavaram, pa 16 punktiem Mārim Gulbim un Timotijam Neokartesam Šortsam, kurš piecreiz rezultatīvi piespēlēja, 13 punkti Jānim Kaufmanim, bet Raiens Luters diviem punktiem pievienoja 14 atlēkušās bumbas. Viesu rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kevins Blīkers.

Spēles sākumā, viesiem praktiski nekļūdoties uzbrukuma metienos, viņi pēc Noa Dālmana divpunktu metiena izvirzījās vadībā ar 13:6, rīdziniekiem visus sešus punktus gūstot Čavaram. Tomēr pēc Bērziņa trīspunktu metiena mača septītajā minūtē ventspilnieki panāca 19:18 savā labā, bet 12:0 izrāvienu ceturtdaļas beigās pabeidza ar Māra Gulbja trīspunktu metienu. Pēc tam rezultāta starpība turpināja strauji palielināties mājinieku labā, progresam šajā rādītājā apsīkstot vien pēdējā ceturtdaļā. Piecas minūtes un 20 sekundes pirms mača beigām ventspilnieki pēc Kristapa Gludīša trīspunktu metiena sasniedza 100 punktu robežu – 100:67.

Jau ziņots, ka K grupas pirmajā mačā ventspilnieki viesos ar 96:76 uzvarēja Kermendas “Egis” no Ungārijas, bet Zvolles vienība mājās ar 68:77 piekāpās Ainara Bagatska vadītajam Ukrainas klubam “Kyiv”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Ventspils” pirmajā posmā triumfēja savā apakšgrupā, pa divām reizēm pārspējot Prištinas “Sigal” no Kosovas, Nikosijas APOEL no Kipras un Baireitas “Medi” no Vācijas. Savukārt “Landstede Hammers” apakšgrupā divreiz piekāpās Nescionas “Ironi” no Izraēlas, uzvarēja vienā no divām spēlēm pret Austrijas vienību Kapfenbergas “Bulls” un divreiz pārspēja Kipras klubu “Keravnos”.

Savukārt, “VEF Rīga” līmeni spēcīgākajā FIBA Čempionu līgas grupu turnīra devītajā spēlē piedzīvoja zaudējumu, kas klubam bija jau astotā neveiksme pēc kārtas šajā čempionātā.

“VEF Rīga” savā laukumā ar 64:71 (16:21, 14:23, 16:10, 18:17) piekāpās Grieķijas klubu Peristeri “Wimasters”.

Latvijas galvaspilsētas komandā ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Lesters Medfords, par punktu mazāk Artūram Kurucam, bet vēl 12 pievienoja Jānis Blūms.

"VEF Rīga" spēle pret Peristeri "Wimasters"

Viesu klubā 19 punkti Janikam Moreiram, bet pa 15 iemeta Viljamss Hačers un Panagotis Vasilopulos.

“Vefieši” spēli iesāka ar diviem precīziem Kuruca divpunktu metieniem, bet turpmākās divas līdz trīs minūtes punkts vairs neizdevās iekrāt, abām komandām apmainoties ar vairākiem neprecīziem metieniem. Teju vai ceturtdaļas vidū Medforda tālmetiens panāca +2 (9:7), bet pēc desmit nospēlētām minūtēm, rīdzinieki jau bija izsējuši nelielo pārsvaru, lai arī Jānis Blūms un Roberts Freimanis pa reizei bija precīzi no tālienes.

Otrās ceturtdaļas pirmo pusi abas komanda aizvadīja visai līdzīgi, bet Medforda tālmetiens un brīdi vēlāk arī precīzais soda metiens, jau panāca -3 (27:30). Nepilnas četras minūtes līdz puslaika beigām “VEF Rīga” aizmeta garām trīs metienus pēc kārtas, bet pēc viena no neprecīzajiem raidījumiem pie viesu groza izcēlās nelielas nesaskaņas, kā rezultātā tehnisko piezīmi saņēma Grieķijas komandas spēlētājs Skūčijs Smits. Temss ar diviem soda metieniem pretiniekus par to sodīja, taču atlikušajā laikā rīdzinieki vairs punktus neguva, kamēr viesi jau iekrāja +14 (44:30).

Trešajā ceturtdaļā pirmā numura loma aizvien piederēja viesiem, bet Kurucs pēc nedaudz vairāk nekā četrām nospēlētām minūtēm iemeta divus divpunktu metienus pēc kārtas, sadeldējot “Wimasters” pārsvaru līdz -7 (41:48). Turpinājumā viesi atkal atgrieza padsmit punktu pārsvaru, taču Roberta Stumbra tālmetiens un Medforda pustālais metiens panāca jau patīkamāku rezultātu – 46:52. Rīdzinieki varēja pārņemt vadību spēlē, bet neprecīzi uzbruka grozam, to pašu darot arī pretiniekiem, kā rezultātā 30 minūtes noslēdzās ar 46:54.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Jāņa Blūma tālmetiens četras minūtes līdz spēles beigām panāca 58:65, bet aptuveni minūti vēlāk, mājinieki ilgstoši “presēja” Grieķijas komandu, taču uzbrukumi grozam no tālienes bija nesekmīgi, kā rezultātā viesi aizvien bija komfortablā vadībā ar 67:58. Pēdējā minūtē Medforda caurgājiens uz grozu panāca 64:70, bet tā bija teju vai pēdējā reize, kad “Vefieši” devās uzbrukumā, kā rezultātā piedzīvota jau astotā neveiksme pēc kārtas.

Latvijas vienība šajā spēlē grozam uzbruka ar 38,33% precizitāti, iemetot vien 23 no 60 izdarītajiem metieniem, kamēr pretinieki bija precīzi 27 no 65 reizēm (41,54%).

Rīdzinieki turnīru sāka ar uzvaru pār Melnkalnes klubu Baras “Mornar”, bet nākamajās septiņās cīņās cieta zaudējumus, tajā skaitā ar 83:91 atzīstot Grieķijas vienības pārākumu. Tikmēr “Wimasters” svinējusi piecas uzvaras un Čempionu līgā tai ir divi panākumi pēc kārtas.

Pirms šīs kārtas C apakšgrupas vadībā ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs ir Tenerifes “Iberostar” komanda, otrā ar septiņiem panākumiem ir Nimburkas ERA, sešas uzvaras ir “Ņižņij Novgorod” un Peristeri “Winmasters” komandām, bet četras – Bambergas “Brose”. Divreiz uzvaras izcīnījusi Baras “Mornar” un “Gaziantep”, bet viens panākums ir “VEF Rīga” vienībai.