“Ventspils” basketbolisti spēlēs apvienotā čempionāta finālā.

Apvienotās līgas finālā Latvijas basketbola grandu duelis – “Ventspils” pret “VEF Rīgu” 0

“OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas finālā sestdien Tallinā būs Latvijas grandu duelis, jo “Ventspils” mērosies spēkiem ar “VEF Rīgu”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Piektdien abas komandas svinēja panākumus pusfināla mačos. “Ventspils” sīvā cīņā ar rezultātu 84:80 (32:18, 8:20, 23:27, 21:15) pārspēja “Ogres” vienību, bet “VEF Rīga” ar 90:80 (20:25, 13:22, 26:10, 31:23) pārspēja finālturnīra saimnieci Tallinas “Kalev/Cramo”, otrajā puslaikā rīdziniekiem atspēlējot 14 punktu deficītu.

“Ventspils” sīksto “Ogri” salauž pēdējā minūtē

Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Ingus Jakovičs, 17 punkti bija Rihardam Lomažam, 13 punktus guva Usmans Dramē, bet 12 punktus – Mārtiņš Gulbis.

Ogres vienībā 19 punktus iemeta Viktors Iļjins, 16 punkti bija Rihardam Zēbergam, 13 punktus guva Kristaps Dārgais, bet pa 11 punktiem bija Edgaram Lasenbergam un Kārlim Apsītim.

“Ogres” basketbolisti aizvadīja katastrofālu pirmo ceturtdaļu, kurā ielaida 32 punktus, taču spēles otrajā nogrieznī krietni uzlaboja savu aizsardzību, ventspilniekiem gūstot četras reizes mazāk punktu nekā pirmajā desmitminūtē. Pēc pirmā puslaika vadībā ar 40:38 bija “Ventspils” basketbolisti.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs “Ogres” basketbolisti pārņēma vadību un četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām iekrāja sešu punktu pārsvaru. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, lielākoties vadībā atrodoties Ogres vienībai. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, rezultāts bija neizšķirts 79:79, bet tad pēc Riharda Lomaža metiena vadībā izvirzījās “Ventspils”.

Ogres komandas atbildes uzbrukumā pusminūti pirms pamatlaika beigām Kristapu Dārgo nobloķēja Džonatans Erledžs, un bumba nonāca “Ventspils” rīcībā. Otrā laukuma galā 17 sekundes pirms finālsvilpes pie diviem soda metieniem tika “Ventspils” kapteinis Mārtiņš Gulbis, kurš realizēja vienu no diviem “sodiņiem” (82:79). Piecas sekundes vēlāk arī Rinalds Sirsniņš iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem, tādējādi “Ventspils” pārsvars bija divi punkti.

Nākamais uz soda metienu līnijas devās Erledžs, kurš bija nekļūdīgs un panāca 84:80 Latvijas čempiones labā, “Ventspilij” svinot uzvaru.

“Vefiņam” slikts sākums, labas beigas

Rīdzinieku uzvaru aizēnoja kapteiņa Mareka Mejera gūtā sejas trauma – ceturtajā ceturtdaļā latviešu basketbolists pēc Redžija Linča sitiena ar elkoni pa degunu maču neturpināja.

Mejeris ar 17 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un trim bloķētiem metieniem bija “VEF Rīga” līderis šajā mačā, 19 punktus guva Artis Ate, 16 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Stīvenam Zekam, bet 12 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles iekrāja Glens Kouzijs.

Tikmēr talliniešiem 32 punktus guva Šavons Lūiss, bet 14 punktus iemeta Tonijs Rotens.

Spēles pirmajā ceturtdaļā cīņa ritēja līdzīgi, bet pirmā puslaika beigās Tallinas komanda veica ievērojamu izrāvienu un mača pirmās 20 minūtes uzvarēja ar 47:33. Trešās ceturtdaļa sākumā Igaunijas čempiones pārsvars sasniedza 17 punktus, taču ar izrāvienu 24:4 tas tika atspēlēts, vadībā atrodoties jau “VEF Rīga” komandai.

Ceturtajā ceturksnī Rīgas klubs iekrāja jau astoņu punktu handikapu, taču zaudēja vienu no saviem līderiem Mejeri, kurš pēc sitiena ar elkoni laukumu pameta ar asiņojošu degunu un spēlē neatgriezās. Tiesa, Mejera prombūtne netraucēja “VEF Rīga” komandai nosargāt vadību un izcīnīt uzvaru.