Teodors Bļugers

Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” komanda trešdien svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Penguins” savā laukumā ar rezultātu 8:6 (2:1, 0:3, 6:2) apspēlēja Vankūveras “Canucks”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Pitsburgas komanda pēc nospēlētām 13.minūtēm bija vadībā ar 2:0, bet līdz otrās trešdaļas beigām “Canucks” guva četrus bezatbildes vārtus. Pagalam vētrains izvērtās trešais periods, kurā mājinieki guva sešus vārtus, kamēr pretinieki atbildēja ar diviem precīziem metieniem.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Jevgeņijs Malkins, divi precīzi metieni un divas piespēles bija Džeikam Gencelam, bet vārtus guva un trīsreiz rezultatīvi asistēja Braiens Rasts. Trešajā periodā viņi iekrāja attiecīgi 2+1, 0+1 un 0+3.

Vēl “Penguins” komandā vārtus guva Dominiks Kahūns, Zeks Estons-Rīss un Kriss Letangs.

Viesiem divreiz izcēlās Džonatans Teners Millers un Edams Godēts, bet pa vieniem vārtiem bija Džeikam Virtanenam un Ēliasam Petešonam.

Malkins, tāpat kā Rasts, atkārtoja savus karjeras rezultativitātes rekordus vienā spēlē. Krievu uzbrucējs piecus punktus vienā mačā nebija guvis kopš 2012.gada 20.marta.

“Šobrīd esam ļoti pārliecināti pār saviem spēkiem. Ir bijuši pāris smagi savainojumi, un saprotu, ka ir pienācis mans laiks sevi parādīt. Izbaudu katru dienu uz laukuma un cenšos, cik varu,” teica Malkins, kurš Sidnija Krosbija prombūtnē astoņās spēlēs guvis četrus vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 15 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Viņš šajā sezonā 25 spēlēs guvis divus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīvas lietderības -6.

Tikmēr piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs cietusi uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas savā laukumā ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1) pagarinājumā atzina Kalgari “Flames” pārākumu.

Uzvaras vārtus papildlaikā guva Ēlias Lindholms.

Girgensons šajā mačā nospēlēja deviņas minūtes un 55 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Latviešu uzbrucējs šajā sezonā 24 cīņās guvis trīs vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderību -1.

Citā spēlē uz rezervistu soliņa palika vārtsargs Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” mājās ar 2:3 (2:1, 0:2, 0:0) piekāpās Filadelfijas “Flyers”.

Merzļikina komandas biedrs un konkurents par vietu vārtos Jonass Korpisalo šajā mačā atvairīja 19 no 22 pretinieku mestajām ripām.

Merzļikins savā NHL debijas sezonā piedalījies sešos mačos, kuros palicis bez uzvarām, vidēji ielaidis 3,54 ripas un atvairījis 89,0% metienu.

Tāpat zaudējumu cieta Otavas “Senators”, kas vēl uz NHL nav izsaukusi uzbrucēju Rūdolfu Balceru. Otavas komanda savu skatītāju priekšā ar 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) piekāpās Bostonas “Bruins”.

Visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas spēlē Austrumu konferencē. “Penguins” ar 30 punktiem 24 cīņās ir piektā, “Sabres” ar 25 punktiem 24 dueļos atrodama 11.pozīcijā, “Blue Jackets” ar 24 punktiem 23 mačos ir 13., bet “Senators” ar 23 punktiem 24 spēlēs ir 14.vietā 16 vienību konkurencē.