Dāvis Bertāns

Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē izcēlās ar 21 punktu, kamēr laukuma pretējā pusē Džeimss Hārdens guva 59 punktus.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto

Vašingtonas “Wizards” savā laukumā ar rezultātu 158:159 (34:35, 43:41, 40:35, 41:48) piekāpās spēcīgajai Hjūstonas “Rockets”.

Zīmīgi, ka šī bija visu laiku trešā rezultatīvākā NBA spēle, kas noslēgusies pamatlaikā.

Bertāns laukumā pavadīja 26 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā viņš grozā raidīja vienīgo divpunktu metienu, sešus no deviņiem tālmetieniem, kā arī iemeta vienīgo “sodiņu”, kopumā iekrājot 21 punktu. Tāpat basketbolists izcīnīja trīs bumbas zem groziem, atdeva divas rezultatīvas piespēles, nopelnīja četras piezīmes, bet Vašingtonas komanda ar viņu laukumā guva par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 46 punktiem bija Bredlijs Bīls, kura rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. Pretējā laukuma pusē savu gūto punktu rekordu vienas spēles laikā (61) gandrīz atkārtoja Džeimss Hārdens, kurš izcēlās ar 59 punktiem, kamēr Rasels Vestbruks izcēlās ar “triple double” – 17 punkti, desmit atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles.

Pēc teju vai sešām nospēlētām minūtēm Hārdens ar divpunktu metienu panāca 19:9 viesu labā, taču Aizeja Tomass vien trīs minūtes vēlāk jau rezultātu izlīdzināja (21:21). Ceturtdaļas turpinājumā komandas apmainījās ar vairākiem neprecīziem metieniem, bet Bertāna realizētais tālmetiens noslēdza pirmās 12 minūtes.

Otrajā ceturtdaļā komandas vēl mazāk domāja par aizsardzību un izdarīja vairāk metienu uzbrukumā, tādējādi abiem klubiem gūstot virs 40 punktiem. Trešās ceturtdaļas vidū Hārdena metiens rezultātu atkal izlīdzināja (95:95), bet Bertāns ar diviem tālmetieniem ļāva atrāvienu veikt Vašingtonas komandai (110:104).

Minūti līdz spēles beigām “Wizards” bija priekšā ar +1 (153:152), bet Hārdens ar diviem precīziem soda metieniem, kurus viņš realizēja vien divas ar pusi sekundes līdz spēles beigām, izrāva uzvaru viesiem.

Hārdens uz soda līnijas šajā mačā kopumā stājās 18 reizes, no kurām kļūdījās tikai vienā.

Nākamā spēle Bertāna klubam paredzēta sestdien, kad jātiekas ar Minesotas “Timberwolves”

Vašingtonas komanda šosezon četrās spēlēs izcīnījusi tikai vienu uzvaru un Austrumu konferencē ieņem 13 vietu starp 15 komandām.

Rodions Kurucs spēlēja vairāk kā 20 minūtes un guva divus punktus (metieni 1/2), pārtvēra vienu bumbu, bet viņa pārstāvētā Bruklinas “Nets” ar 108:118 zaudēja Indiānas “Pacers. “