Dāvis Bertāns atguvis līgas labākā tālmetienu speciālista statusu.

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, kaldinādams Sanantonio “Spurs” komandas uzvaru, atgūstot arī līgas labākā trīspunktu metēja statusu.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
VIDEO. Pensionāram izveidojusies sirdi sildoša draudzība ar lapsu, kuru viņš izārstēja no slimības

“Spurs” viesos ar rezultātu 116:113 (28:31, 30:27, 30:32, 28:23) pārspēja Minesotas “Timberwolves”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu un trīs no četriem tālmetieniem, bet aizmeta garām vienu “sodiņu”. Bertāns šosezon realizējis 48,6% tālmetienu, atgriezdams līgas labāko snaiperu saraksta pirmajā vietā.

Latvietis pēc šī mača apsteidza līgas superzvaigzni Stefanu Kariju no Goldensteitas “Warriors”, kurš šosezon realizējis 48,2% trejaču.

Tāpat Bertāns piektdien izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par 13 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

Sanantonio vienībā ar 25 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Lamarkuss Oldridžs, 22 punktus guva Rūdijs Gejs, bet 19 punkti bija itālim Marko Belinelli.

“Timberwolves” rindās pa 23 punktiem guva Karls Entonijs Taunss un Deriks Rouzs, 17 punkti bija Endrū Viginsam, bet 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas – Tedžam Gibsonam.

Bertāns pirmās ceturtdaļas nogalē nobloķēja Viginsa tālmetienu, bet “Spurs” pēc pirmajām 12 minūtēm atradās iedzinējos ar 28:31. Otrā ceturkšņa vidū rūjienietis realizēja savu pirmo metienu no spēles (41:45), kamēr Sanantonio komandai izdevās atspēlēties un pirmo puslaiku noslēgt neizšķirti 58:58.

Četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Bertāns divreiz pēc Petija Milsa piespēlēm iemeta tālmetienus, abas reizes izlīdzinādams rezultātu (79:79 un 82:82). Vēl vienu “trejaci” viņš pievienoja ceturtās ceturtdaļas sākumā (91:90), bet turpinājumā “Spurs” komandai pēc septiņu punktu izrāviena izdevās nostiprināties vadībā un izcīnīt uzvaru.

“Spurs” ar 27 uzvarām 47 spēlēs Rietumu konferencē ieņem piekto vietu, kamēr “Timberwolves” ar 21 panākumu 45 mačos ir 11.pozīcijā.

Kurucam pieticīgs sniegums “Nets” uzvarā

Tikmēr citā spēlē Rodions Kurucs netika pie ievērojama spēles laika, bet viņa pārstāvētā Bruklinas “Nets” izcīnīja uzvaru, viesos ar rezultātu 117:115 (25:32, 29:35, 32:28, 31:20) pārspējot Orlando “Magic”.

Bruklinas komanda izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas.

Kurucs šajā duelī laukumā pavadīja 11 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā guva divus punktus, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Nets” ar Kurucu sastāvā ielaida par 13 punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

“Nets” komandā ar 40 punktiem rezultatīvākais bija D’Endželo Rasels, bet 20 punkti bija Spenseram Dinvidijam.

Bruklinas vienība šajā mačā realizēja 19 tālmetienus, no kuriem astoņus iemeta Rasels.

“Magic” rindās 23 punktus guva Ārons Gordons, bet 16 punkti un 17 atlēkušās bumbas bija Melnkalnes basketbolistam Nikolam Vučevičam.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām “Magic” bija vadībā ar 111:103, taču “Nets” guva desmit punktus pēc kārtas, pēdējās minūtes sākumā Dinvidijam izceļoties ar četru punktu gājienu. Turpinājumā Vučevičs izlīdzināja rezultātu, uz ko Rasels atbildēja ar precīzu tālmetienu, “Magic” komandai vairs neatspēlējoties.

“Nets” ar 24 uzvarām 47 mačos Austrumu konferencē ieņem sesto vietu, kamēr “Magic” ar 19 panākumiem 45 cīņās ir 11.pozīcijā.