Stenlija kausa finālā notiek asa cīņa – Džeidans Švarcs (no labās) ietriecies “Bruins” vārtsargā Tūkā Raskā.

Sentluisas “Blues” komanda trešdien pirmo reizi vēsturē svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas mačā, panākot izlīdzinājumu sērijā.

Notriektā tautumeita 6

“Blues” viesos ar 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Bostonas “Bruins”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1.

Visi vārti pamatlaikā tika gūti spēles pirmajās 15 minūtēs. Vispirms mājinieku hokejists Čārlijs Koils piektajā minūtē vairākumā pēc piespēles no galalīnijas trieca ripu vārtos, bet četras minūtes vēlāk pēc Roberta Bortuco metiena no asa leņķa ripa rikošetā atrada ceļu “Bruins” cietoksnī.

Līdzsvars uz tablo saglabājās vien 40 sekundes, jo “Bruins” atguva vadību – Joakims Nordstrems saņēma ripu pretī vārtiem, apveda pretinieku vārtsargu un panāca 2:1. Tiesa, vēl pēc četrarpus minūtēm rezultāts atkal bija neizšķirts, izgājienu divatā pret vienu aizsargu noslēdzot Vladimiram Tarasenko, kurš guva skaistus vārtus kritienā.

Pamatlaikā vairs vārti netika gūti, bet pagarinājums noslēdzās jau pēc nospēlētām nepilnām četrām minūtēm. Uzvaru viesiem aizturētā soda laikā atnesa zviedru aizsargs Karls Gunnarsons, kurš bija precīzs no zilās līnijas. Zviedrs ar spēcīgu metienu ripu trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Sērijas trešā spēles notiks piektdien Sentluisā.

“Bruins” ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem. Savukārt “Blues” Stenlija kausa finālā atgriezusies pēc 49 gadu pārtraukuma un tīko pēc savas pirmās trofejas.

“Blues” ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa. Savās pirmajās trīs finālsērijās “Blues” zaudēja visās 12 spēlēs.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas “Capitals”, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas “Golden Knights”, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.