“Bruins” panāk Stenlija kausa fināla septīto spēli.

Bostonas “Bruins” komanda svētdien panāca izšķirošo spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijā.

Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus

“Bruins” hokejisti finālsērijas sestajā mačā viesos ar 5:1 (1:0, 0:0, 4:1) apspēlēja Sentluisas “Blues”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Tādējādi šī gada Stenlija kausa ieguvējs tiks noskaidrots trešdien Bostonā.

Uzvarētājs svētdienas mačā tika izšķirts trešajā periodā, kurā viesi guva četrus vārtus. Vēl cīņas devītajā minūtē vadībā “Bruins” komandu izvirzīja Breds Maršāns, bet 43.minūtē Brendons Kerlo panāca 2:0. Savukārt 51.minūtē Bostonas vienība pēc Kārsona Kulmena precīzā raidījuma izvirzījās vadībā jau ar 3:0, kamēr nepilnas divas minūtes vēlāk vienus vārtus “Blues” labā atguva Raiens O’Reilijs, ar vārtiem izceldamies jau trešajā mačā pēc kārtas.

Tie gan izrādījās vienīgie “Blues” vārti šajā mačā, turklāt pēc tam vēl pa vārtiem “Bruins” labā guva Davids Pastrņāks un Zdeno Hāra, kurš 58.minūtē ripu raidīja jau tukšā pretinieku “cietoksnī”.

“Bruins” rindās teicamu maču aizvadīja somu vārtsargs Tūka Rasks, kurš atvairīja 28 sāncenšu metienus.

Šī būs pirmā reize kopš 2011.gada, kad Stenlija kausa čempions tiks noskaidrots izšķirošajā – septītajā – spēlē. Zīmīgi, ka tolaik trofeju ieguva tieši “Bruins”, kas tai bija līdz šim pēdējais triumfs šajā turnīrā.

“Bruins” ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem. Savukārt “Blues” Stenlija kausa finālā atgriezusies pēc 49 gadu pārtraukuma un tīko pēc savas pirmās trofejas.

“Blues” ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa. Savās pirmajās trīs finālsērijās “Blues” zaudēja visās 12 spēlēs.