“Chelsea” futbolisti līksmo par izcīnīto UEFA Eiropas līgas kausu.

Anglijas futbola premjerlīgas komanda Londonas “Chelsea” trešdien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku triumfēja UEFA Eiropas līgas turnīrā.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Mauricio Sarri vadītā “Chelsea” divu Londonas komandu duelī ar 4:1 (0:0) pārspēja “Arsenal” vienību.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un piespēli izcēlās Edens Azārs, kuram šis mačs, visticamāk, bija pēdējais “Chelsea” kreklā.

Pirmajā puslaikā labākas iespējas atklāt rezultātu bija “Arsenal” komandai, taču Pjērs Emeriks Obamejengs sita garām vārtiem, bet Granits Džaka trāpīja pa pārliktni. Turklāt “lielgabalniekiem” bija iespēja tikt pie 11 metru soda sitiena, taču pēc Aleksandrs Lakazeta kritiena soda laukumā tiesneša svilpe klusēja.

Sešas minūtes pirms puslaika beigām pret savu bijušo komandu varēja izcelties “Chelsea” franču uzbrucējs Olivjē Žirū, taču viņa sisto bumbu atvairīja Peters Čehs. Tiesa, jau otrā puslaika sākumā, 49.minūtē Žirū pēc Emersona piespēles ar galvu pārvirzīja bumbu vārtos un panāca 1:0. Žirū ar 11 vārtiem ir šīs sezonas Eiropas līgas rezultatīvākais futbolists.

Mača 60.minūtē “Chelsea” dubultoja savu pārsvaru, pēc Azāra piespēles no soda laukuma robežas precīzi sitot Pedro. Piecas minūtes vēlāk Einslijs Meitlends-Nailss soda laukumā nogāza Žirū un uz “Arsenal” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Azārs “pendeli” realizēja, sarūpējot pretiniekiem nākamo triecienu.

Četras minūtes vēlāk tikko uz maiņu nākušais Alekss Aivobi ar tālu sitienu vienus vārtus atguva un saglabāja “Arsenal” komandai nelielas cerības uz atspēlēšanos. Tiesa, pēc trim minūtēm Azārs tās dzēsa, pēc veiksmīgas saspēles ar Žirū no padsmit metriem triecot bumbu tīklā. Atlikušajās 20 minūtēs “Chelsea” komandai bija iespējas gūt arī piektos vārtus, bet pretiniekiem samazināt pārsvaru, taču abas komandas savas izdevības neizmantoja.

“Chelsea” par UEFA Eiropas līgas čempioni kļuva arī 2013.gadā – vien gadu pēc triumfa UEFA Čempionu līgā, kamēr “Arsenal” šo trofeju nav ieguvusi vēl ne reizi.

Šīs spēles uzvarētāja iegūst tiesības startēt nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas turnīrā, lai gan “Chelsea” šādu iespēju nodrošinājusi jau pēc Anglijas premjerlīgas sezonas, kur tā bija trešā.

Šī gada UEFA Eiropas līgas fināls notika Baku pilsētas Olimpiskajā stadionā, kas spēj uzņemt 68 700 līdzjutēju, turklāt tas uzņems trīs mačus arī 2020.gada Eiropas čempionātā. Stadions savas durvis vēra 2015.gadā. Šī bija pirmā reize, kad kāds no UEFA turnīru tituliem tika izcīnīts Azerbaidžānā.

Izšķirošā mača norises vieta izraisīja plašas diskusijas, jo abu klubu līdzjutējiem bija problemātiski nokļūt Azerbaidžānā, turklāt tas arī nav no lētākajiem priekiem. Turklāt politisku iemeslu dēļ “Arsenal” komandas sastāvā nespēlēja pazīstamais armēņu pussargs Henrihs Mhitarjans. Viņš nav devies uz Baku, jo Kalnu Karabahas konflikta dēļ Armēnijas pilsoņiem liegts ieceļot Azerbaidžānā, lai gan iepriekš ir bijuši izņēmumi attiecībā uz profesionāliem sportistiem. Arī šoreiz valdība bija gatava veikt izņēmumu, tomēr futbolists no šādas iespējas atteicās.