Ansu Fati (no kreisās) kļuvis par visu laiku jaunāko spēlētāju, kurš guvis vārtus UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā. Šim jaunajam futbolistam ir vien 17 gadi un 40 dienas.

“Napoli”, “Liverpool”, Dortmundes “Borussia”, Lionas “Olympique”, “Valencia” un Londonas “Chelsea” komandas otrdien nodrošināja vietas UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, kamēr iepriekšējās sezonas pusfināliste Amsterdamas “Ajax” nepārvarēja grupu turnīru.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

“Valencia” H apakšgrupas duelī viesos ar 1:0 (1:0) uzveica “Ajax”, atstājot Nīderlandes grandu ārpus izslēgšanas turnīra dalībniecēm.

Vienīgie vārti tika gūti 24.minūtē, kad Rodrigo soda laukumā pēc piespēles saņemšanas apstrādāja bumbu un trieca to tīklā. Amsterdamas klubam piederēja liels pārsvars, taču izraut neizšķirtu, kas ļautu iekļūt izslēgšanas spēlēs, “Ajax” neizdevās.

Otrā šīs apakšgrupas spēlē Anglijas klubs Londonas “Chelsea” mājās ar 2:1 (2:0) pārspēja “Lille” vienību. Londoniešiem vārtus guva Temijs Abrahams un Sezars Azpiliketa, kamēr Lilles vienībā izcēlās Luaks Remī.

Apakšgrupā ar 11 punktiem uzvarēja “Valencia”, tikpat punkti bija Londonas “Chelsea” komandai, desmit punktus guva “Ajax”, bet viens punkts bija “Lille” rēķinā.

Citā spēlē par visu laiku jaunāko vārtu guvēju Čempionu līgā kļuva “Barcelona” supertalants Ansu Fati, viņa pārstāvētajai komandai viesos ar 2:1 (1:1) pārspējot Itālijas A sērijas līderi Milānas “Inter”.

Fati vārtus guva trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās ar precīzu sitienu ārpus soda laukuma robežām. Fati, kurš tikai 85.minūtē devās uz maiņu, vārtus guva 17 gadu un 40 dienu vecumā.

Iepriekšējais rekords – 17 gadi un 194 dienas – piederēja kādreizējam Pirejas “Olympiakos” futbolistam Pīteram Ofori-Kvajē.

Pirmajā puslaikā viesiem izcēlās Karless Peress, bet mājiniekiem vārtus guva Romelu Lukaku. “Barcelona” komandā šajā mačā spēlēja bez līderiem.

Otrā šīs grupas mačā “Borussia” mājās ar 2:1 (1:1) apspēlēja Prāgas “Slavia” futbolistus. Vācijas komandai vārtus guva Džeidons Sančo un Juliāns Brants, bet pretiniekiem atzīmējās Tomāšs Součeks.

Apakšgrupā ar 14 punktiem pirmā bija “Barcelona”, desmit punkti bija Dortmundes “Borussia” rēķinā, septiņus punktus iekrāja “Inter”, bet divi punkti bija “Slavia” kontā.

Tāpat izslēgšanas turnīrā vietu nodrošināja pērnā gada čempione “Liverpool”, kas E apakšgrupas duelī viesos ar 2:0 (0:0) guva virsroku pār “Salzburg”. Anglijas premjerlīgas granda labā vārtus guva Nabī Keitā un Mohameds Salāhs.

Otrā šīs apakšgrupas cīņā Itālijas klubs “Napoli” mājās ar 4:0 (3:0) sagrāva Beļģijas vienību “Genk”. Neapoles komandā ar “hat-trick” izcēlās poļu uzbrucējs Arkadjušs Miliks, bet ceturtos vārtus guva Drīss Mertens ar 11 metru soda sitienu.

Milikam “hat-trick” nokārtošanai bija vajadzīgas vien 35 minūtes.

Zīmīgi, ka pēc šī mača “Napoli” atlaida galveno treneri Karlo Ančeloti.

Apakšgrupā pirmā ar 13 punktiem bija “Liverpool”, 12 punktus iekrāja “Napoli”, septiņus punktus guva “Salzburg”, bet vienu – “Genk”.

Tāpat izslēgšanas turnīrā iekļuva Lionas “Olympique”, kas mājās cīnījās neizšķirti 2:2 (0:2) ar “Leipzig”. Viesiem pirmajā puslaikā divas “pendeles” realizēja Ēmils Fošberjs un Timo Verners, bet otrajā puslaikā ar precīziem sitieniem atbildēja Husems Auārs un Memfiss Depajs, otrajam no viņiem izceļoties astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Otrā šīs grupas cīņā Portugāles klubs Lisabonas “Benfica” mājās ar 3:0 (0:0) pārspēja Sanktpēterburgas “Zeņit”. Otrajā puslaikā mājiniekiem divus vārtus guva Franko Servi un Pici, bet vienu bumbu savā cietoksnī ieraidīja paši viesi.

G apakšgrupā ar 11 punktiem uzvarēja “Leipzig”, astoņus guva “Olympique”, bet pa septiņiem iekrāja “Benfica” un “Zeņit”.

Izslēgšanas turnīrā vietu nodrošinājušas Parīzes “Saint-Germain”, Minhenes “Bayern”, Mančestras “City”, Turīnas “Juventus”, “Liverpool”, “Barcelona”, “Leipzig”, “Valencia”, Madrides “Real”, Totenhemas “Hotspur”, “Napoli”, Dortmundes “Borussia”, Lionas “Olympique” un Londonas “Chelsea” komandas. Vēl divas dalībnieces noskaidrosies trešdien.

UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra pāru izloze notiks nākamajā pirmdienā.