Līnuss Videls

Rīgas “Dinamo” hokejisti trešdien pamatīgā drāmā izrāva uzvaru KHL spēlē viesos pret Čerepovecas “Severstaļ”, saglabājot cerības uz iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā jeb “play off”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Rīdzinieki mača gaitā nenoturēja divu vārtu pārsvaru, taču beigās izrāva uzvaru papildlaikā ar rezultātu 5:4 (1:1, 2:1, 1:1, 1:0). Uzvaras ripu iemeta Līnuss Videls, kuram arī divas rezultatīvas piespēles. Tāpat divus vārtus guva komandas kapteinis Lauris Dārziņš, bet pa reizei izcēlās Andris Džeriņš un Rihards Marenis.

Džeriņš vārtus guvis četrās spēlēs pēc kārtas, bet Marenim precīzs metiens bija otrajā duelī pēc kārtas.

Tikmēr “Severstaļ” komandā, kurā traumas dēļ nespēlēja Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda, izcēlās Ivans Nikolišins, Vladislavs Kodola, Ivans Ļekomcevs un Bogdans Jakimovs.

Viss izšķirsies pēdējā kārtā

Diemžēl pie uzvarām trešdien tika arī rīdzinieku tiešie konkurenti par ceļazīmi uz “play off”. “Soči” savās mājās ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Maskavas “Spartak”, kam vismaz līdz 1.martam muskuļa sastiepuma dēļ nepalīdzēs Kaspars Daugaviņš. Savukārt Maskavas apgabala “Vitjaz” savā laukumā grūtā cīņā ar 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) pieveica Minskas “Dinamo”.

Latvijas kluba šīs sezonas liktenis līdz ar to izšķirsies piektdien spēlē pret Maskavas “CSKA”, kas trešdien nodrošināja pirmo vietu regulārajā čempionātā, “bullīšos” ar 2:1 uzvarot Jaroslavļas “Lokomotiv”. Lai tiktu izslēgšanas spēlēs būs nepieciešama uzvara pār līgas līderi, kā arī jācer, ka paklups tuvākie konkurenti “Soči” vai “Vitjaz”. “Soči” komandai pirms pēdējās kārtas ir 64 punkti, “Vitajz” 63, bet Rīgas “Dinamo” vēl par punktu mazāk.

Pēdējā kārtā “Vitjaz” jāspēkojas ar Austrumu konferences līderi Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet “Soči” vienībai jāmēro spēki ar turnīra pastarīti Bratislavas “Slovan”, kas trešdien ar 1:7 kapitulēja Helsinku “Jokerit” vienībai.

Labs sākums, turpinājums haotisks

Spēles pirmajās minūtēs mājinieku vārtu pārliktni noklaudzināja Videls, bet turpinājumā viesi tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kuru piektajā minūtē arī realizēja. Gints Meija no aizvārtes piespēlēja ripu pretī “Severstaļ” cietoksnim, Džeriņam raidot to tīklā. Tiesa, nepilnas divas minūtes vēlāk rezultāts tika izlīdzināts, veiksmīgi “Dinamo” vārtu priekšā nospēlējot Nikolišinam.

Mājinieki pēc gūtajiem vārtiem pārņēma iniciatīvu, bet perioda otrajā pusē rīdzinieki izlīdzināja spēles gaitu, tomēr trešdaļas pēdējās minūtēs gan pāris bīstami metieni atkal bija laukuma saimniekiem.

Savukārt otrā perioda ievadā rīdzinieki izturēja mazākumu, pēc kura sekoja enerģiska spēle vairāku minūšu garumā, kuru laikā tika gūti divi vārti.

Vispirms perioda septītajā minūtē Dārziņš pretuzbrukumā pēc Videla piespēles panāca 2:1, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Marenis pēc ātras ieslidošanas vārtu priekšā raidīja ripu tīklā un dubultoja “Dinamo” pārsvaru. Marenim teicamu piespēli no aizvārtes izdarīja Brendons Makmilens.

Kad līdz perioda beigām bija palikušas piecas minūtes, “Severstaļ” vienus vārtus atguva, no iemetienu apļa nekļūdīgi metot Kodolam.

Majones rupjā kļūda

Trešā perioda sākumā Latvijas komanda tika pie vairākumu, kuru trešdaļas otrajā minūtē realizēja Dārziņš, kurš bija pirmais pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas. Perioda devītajā minūtē gan mājinieki samazināja “Dinamo” pārsvaru, burzmu rīdzinieku vārtu priekšā izmantojot Ļekomcevam.

Perioda vidū “Dinamo” tika pie vēl viena vairākuma, taču šoreiz tas palika neizmantots. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas trīsarpus minūtes, Metjū Majone rupji kļūdījās savā aizsardzības zonā, uzdāvinot ripu Jakimovam, kurš nonākdams viens pret Timuru Biļalovu, iespēju garām nelaida, panākot jau 4:4. Arī atlikušajā laikā labāki bija “Severstaļ” vīri, taču Biļalovs glāba rīdziniekus no vēl vieniem zaudētiem vārtiem.

Par laimi, pagarinājuma pirmajā minūtē uzvaras vārtus rīdziniekiem sarūpēja Videls, kurš izgājienā divatā pret vienu aizsargu bija precīzs pēc Majones piespēles, kurš tādējādi reabilitējās par rupjo kļūdu pamatlaika beigās. Tiesneši gan vēl pētīja videoatkārtojumu, taču aizmugures stāvokli nekonstatēja un rīdzinieki varēja svinēt laimīgu uzvaru.

Rīdziniekiem pašlaik ir četru uzvaru sērija.

Rīgas “Dinamo” šajā izbraukumā devās bez aizsarga Uvja Balinska, kā arī uzbrucējiem Mārtiņa Dzierkala, Frenka Razgala un Gunāra Skvorcova, kuriem ir veselības likstas.