Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Fotolia

VIDEO: “Tavs bērns var saldi iemigt un nepamosties.” Jaunie vecāki sašutuši par attieksmi Vidzemes slimnīcā 0

Šī gada 10. martā Vidzemes slimnīcā pasaulē nāca Dilans. Jura un Samantas dzīvē bija jābūt skaistākajai dienai, bet tā izvērtā par murgu, stāsta raidījums “Bez Tabu”. Puisēns nāca pasaulē aptuveni pusmēnesi pēc prognozētā laika, padevies lielāks. Bija ģimenes dzemdībās – tajās piedalījās arī Dilana tēvs. Viņš stāsta: “Dzemdību laikā ārste, dzemdību speciāliste sēdēja pie loga un “čatoja” telefonā, vecmāte pieņēma bērniņu, [un kādā brīdī] izteicās: “Kas tās par šķērēm? – nevar veikt iegriezumu. Un teica: “Es tūlīt kaut ko salauzīšu”, un brīža: “Es tiešām salauzu atslēgas kaulu”.”

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim
Lasīt citas ziņas

Komentē Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsārsts Gints Lapiņš: “Ja ārsts ir bijis klāt, viņš ir izvērtējis, vai viņam ir nepieciešams iesaistīties un mēs nezinām, ko ārsts darīja telefonā – rakstīja vēstuli vai skatījās vadlīnijas, kā rīkoties šādā situācija.” Par tēva atspoguļoto dialogu viņš komentē: “Ir bijis stress gan vecākiem, gan personālam. un varbūt tādēļ bijusi liekvārdība vai kas tāds, par ko gribu atvainoties vecākiem.”

Speciālisti saka, ka lauzts atslēgas kauls nav norma, bet tādas traumas var gadīties, tas tomēr nav sliktākais dzemdību iznākums un paliekošām sekām nevajadzētu būt. Rīgas Dzemdību nama ginekoloģe, dzemdību speciāliste Elizabete Pumpure skaidro: “Cēlonis ir mehānisks, kad bērna plecu josla saskaras ar mātes iegurņa joslu un gadās, ka šī josla ir pārāk šaura. Tā notiek līdz 1% gadījumu. Ir riski, kad liels bērns, mātei cukura diabēts, bet šādi lūzumi var rasties arī bez riska faktoriem. Ja bērna galviņa jau iznākusi [un iestrēgst], ķeizargrieziens būtu ar daudz augstākiem riskiem nekā pleca lūzums.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Papildina vecmāte Inese Valdmane, kura dzemdības pieņem 30 gadu: “Ne vienmēr lielie bērni rada problēmas. Bet ja ir, tad jādomā par to, ka var iesprūst bērniņa pleci, var dzemdību darbības vājums, plecuma pinuma sastiepumi vai augšdelma lūzumi, atslēgas kauls ir, tā teikt, vienkāršāks.”

Bērna tēvs iepriekš piedalījies divās dzemdībās – ar iepriekšējo sievu. Pieredze vissliktākā esot šeit. Arī pēcdzemdību periodā attieksme bijusi briesmīga: “Samantai aprūpes māsa (kurai pat nav bijusi klāt zīmīte, kas viņa ir) uz mātes lūgumu palīdzēt ar krūtsbarošanu, teikusi vārdus: “Tikai tādas mātes kā tu tikai dzemdē un nebaro bērnus. Vai nav labāk to atdot svešai sievietei?” Savukārt cita teikusi: “Ja tu nebarosi bērnu, viņš var iemigt saldā miegā un vairs nepiecelties.” Mātei, protams, piens “norauts”.”

Gints Lapiņš vēlreiz atvainojas un stāsta, ka slimnīcā personālam ik pa laikam notiek zīdīšanas kursi, lai atsvaidzinātu zināšanas.

Bērna tēva negatīvais komentārs slimnīcas feisbuka lapā izdzēsts. Tiesa, tikmēr sudzibas.lv vairāki desmiti sūdzību par Vidzemes slimnīcu, tajā skaitā par dzemdību nodaļu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.