Miks Indrašis ar divām rezultatīvām piespēlēm sekmēja Maskavas “Dinamo” uzvaru pār ŗīdziniekiem.

Rīgas “Dinamo” ceturtdien KHL čempionāta spēlē viesos ar 2:5 (1:1, 0:1, 1:3) zaudēja Maskavas “Dinamo” komandai, kuras sastāvā ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Miks Indrašis.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību

Latvijas komanda piedzīvoja astoto zaudējumu pēc kārtas un pēc ceturtdienas neveiksmes oficiāli atvadījās no izredzēm spēlēt Gagarina kausa izcīņā. Rīgas komanda “play off” nav spēlējusi sešus gadus pēc kārtas.

Vārtus rīdziniekiem guva Aleksandrs Protapovičs un Miķelis Rēdlihs.

Spēle sākās vētraini un jau trešās minūtes sākumā pēc Kārtera Eštona piespēles gar vārtiem, Protapovičs ar metienu no tuvas distances atklāja rezultātu. Piecas minūtes vēlāk Igors Poligalovs bija pirmais pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtos, panākot 1:1. Perioda otrajā pusē divi maskaviešu hokejisti – Mihails Čaikovskis un pirmajos vārtos piespēlējušais Daniils Tarasovs – katrs saņēma pa desmit minūšu sodam, tādējādi labu laiku nevarēja palīdzēt komandai.

Vēl viena pārkāpuma dēļ rīdzinieki otro periodu iesāka vairākumā, taču šoreiz viena hokejista pārspēku neizmantoja. Perioda piektajā minūtē nākamo vairākumu viesiem sarūpēja Indrašis, kurš pēc soda izciešanas atgriezās laukumā un ar piespēli palīdzēja Andrejam Aleksejevam panākt 2:1. Tūlīt pēc tam mazākumā spēlēja arī ciemiņi, kurus no zaudētiem vārtiem glāba vien vārtu stabiņš, bet trešdaļas noslēgumā Rīgas hokejisti nespēja izmantot vēl vienu vairākumu.

Trešā perioda ievadā Eštons ieraidīja ripu mājinieku vārtos, taču viņam piespēlējušais Mareks Djaloga pirms tam saņēma ripu, jau atrodoties uzbrukuma zonā, tādējādi precīzais metiens netika ieskaitīts. Turpretī otrā laukuma galā, perioda otrajā minūtē Tēmu Pulkinens palika nepieskatīts pie vārtiem un dubultoja maskaviešu pārsvaru, bet divarpus minūtes vēlāk Dmitrijs Moisejevs panāca jau 4:1.

Trešdaļas devītajā minūtē Rēdlihs pēc Roberta Mamčica metiena bija pirmais pie atlēkušās ripas un vienus vārtus atguva, bet trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Dmitrijs Jaškins panāca 5:2, pirms tam metienu izdarot Indrašim, kura kontā tika vēl viena piespēle.

Indrašis šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie divām soda minūtēm. Ar divām rezultatīvām piespēlēm latviešu uzbrucējs izcēlās otro maču pēc kārtas, bet kopumā viņš šajā sezonā 34 spēlēs guvis piecus vārtus un 14 reizes rezultatīvi asistējis.

Rīgas komanda savus pēdējos punktus izcīnīja pirmspēdējā spēlē pret Vladisvostokas “Admiral” un vēl maču iepriekš, spēlējot ar “Soči” vienību. Abās šajās spēlēs tika piedzīvots zaudējums, bet kopumā komanda uzvaru nav svinējusi jau pēdējās astoņās cīņās. Pēdējo panākumu izdevās izcīnīt 4.janvārī, uzvarot Nursultanas “Baris” ar 1:0.

Pēdējās astoņās spēlēs, kurās “Dinamo” piedzīvojusi zaudējumu, vienībai kopumā izdevies gūt vien sešus vārtus, kamēr no sava vārtu tīkliņa ripa bija jāizvelk 28 reizes.

Tikmēr Indraša pārstāvētā Maskavas komanda patlaban ir uz panākuma viļņa, jo pēdējos divos mačos izdevies uzvarēt Maskavas apgabala “Vitjaz” un Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Pirmajā duelī uzvarēts ar 3:1, bet otrajā ar 5:1.

Indrašis spēlē pret “Torpedo” izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm un atzīmēja savu 100.spēli Maskavas klubā.

Rīgas komanda ar 34 punktiem 52 mačos Rietumu konferencē ieņem pirmspēdējo, 11.vietu, kamēr Maskavas vienība 53 dueļos iekrājusi 71 punktu, jau nodrošinot dalību izslēgšanas spēlēs.

Abas komanda KHL čempionātā iepriekš tikušās 42 reizes, rīdziniekiem uzvarot 20 reizēs.