Latvijas čempione futbolā Jūrmalas “Spartaks” trešdien savā laukumā Slokā UEFA Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ar 0:1 (0:0) zaudēja Kazahstānas spēcīgākajam klubam “Astana”, vienīgos vārtus gūstot Patrikam Tvumasi, kurš savulaik spēlēja tieši Jūrmalas komandā.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

“Spartaks” nodemonstrēja cienīgu sniegumu, ilgu laiku prasmīgi aizsargājoties, tomēr nosargāt kaut vai neizšķirtu jūrmalniekiem neizdevās, jo Tvumasi 73.minūtē ar ļoti precīzu soda sitienu nodrošināja “Astana” vienībai uzvaru.

Šī pāra uzvarētāja tiks noskaidrota divu spēļu summā. Atbildes cīņa gaidāma pēc nedēļas Astanā.

Viesiem spēles pirmajās 45 minūtēs piederēja pārsvars, taču vārti pirmajā puslaikā netika gūti. “Spartaka” rindās teicami darbojās vārtsargs Jevgēņijs Ņerugals, kurš komandu glāba pēc vairākiem bīstamiem “Astana” uzbrukumiem.

Savukārt mājinieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem un vairākas reizes saasināja situāciju pie viesu vārtiem, tomēr īsteni labas iespējas jūrmalniekiem nebija. Tiesa, puslaika izskaņā, jau kompensācijas laikā “Astana” soda laukumā cīņā ar diviem pretiniekiem nokrita “Spartaka” kapteinis Edgars Gauračs, tomēr tiesnesis noteikumu pārkāpumu nesaskatīja.

Tikmēr otrā puslaika sākumā “Spartaks” darbojās krietni aktīvāk, cenšoties vairāk kontrolēt bumbu. Mājinieki vairākas reizes nokļuva pretinieku soda laukumā, tomēr pie sitieniem joprojām netika, kamēr puslaika vidū pārsvars atkal jau bija pretiniekiem, kuri savu panāca 73.minūtē. Tvumasi izpildīja ļoti precīzu soda sitienu no aptuveni 20 metriem, pārceļot bumbu pāri “Spartaka” spēlētāju sieniņai un trāpot Ņerugala sargāto vārtu tuvajā stūrī.

Tvumasi tieši Jūrmalas “Spartakā” sāka savas leģionāra gaitas Eiropā, šajā klubā, ar pārtraukumiem nospēlējot no 2012. līdz 2014.gadam, būdams viens no komandas līderiem. Zīmīgi, ka “Spartaks” 2013.gadā viņu izīrēja uz “Astana”, bet 2015.gadā tiesības uz Ganas futbolistu jau pilnībā pārgāja Kazahstānas komandai.

Atlikušajā laikā visi mājinieku centieni izglābties, bija nesekmīgi, savukārt mača izskaņā Ņerugals vēl divas reizes glāba jūrmalniekus no droša vārtu zaudējuma.