Foto: pixabay.com

VIDEO. Kā pareizi ievākt liepziedus? Iesaka Vija Eniņa 0

Daba mums dod visu nepieciešamo, lai iepriecinātu gan vēderu, gan parūpētos par skaistumkopšanu, gan, protams, stiprinātu veselību. TV24 raidījumā “Ēdiens kā zāles” farmācijas doktore Vija Eniņa atklāj, kā pareizi jāievāc liepziedi, lai nezaudētu to vērtību un spēku!

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas
“Labas vielas atrodas arī liepziedu ziedā, bet tā lielākā gļotvielu masa ir pieziedlapā, ko mēs ikdienā par snīpīti saucam.

Ja salīdzina visu ziedkopu, tad lielāko daļu veido šie snīpīši, ziedi ir vien pāris un maziņi – tajos ir ēteriskās eļļas un cukuri, bet gļotainā masa un arī garša ir tieši snīpīšos,” skaidro Eniņa, papildinot, ka viss dabā ir iekārtots ar savu domu un kārtību. Šie snīpīši palīdz liepziedu augļiem izplatīties un iesakņoties.

CITI ŠOBRĪD LASA
Liepu ziedi satur glikozīdus, ēteriskās eļļas, miecvielas, kā arī nedaudz C vitamīna.

Jāpiezīmē, ka liepu lapās C vitamīna ir vairāk. Ēteriskās eļļas piedod liepziedu tējai patīkamo smaržu, bet miecvielas – nedaudz rūgto vai sīvo garšu.

Jau kopš sendienām cilvēki liepziedu tēju izmantojuši tautas medicīnā, jo to uzlējumam piemīt sviedrējoša un diurētiska iedarbība (tāpēc pēc liepziedu tējas baudīšanas nav ieteicams iet ārā – ja vēlies pilnībā izbaudīt tās labās īpašības, labāk atgūties un novērtēt liepu nomierinošo iedarbību).

Liepu ziedus lieto arī mutes veselībai (piemēram, pret gingivītu un stomatītu), skalojot to ar liepziedu uzlējumu.

Tas lieti noderēs arī sāpoša kakla ārstēšanai.

Imunitātes uzlabošanai un miega problēmu ārstēšanai pārbaudīts tautas līdzeklis ir šāds: vienu līdz divas tējkarotes liepu ziedu aplej ar glāzi karsta ūdens un ļauj nedaudz ievilkties, tad uzlējumu siltu dzer pirms gulētiešanas.

Liepziedu tēju tautas medicīnā lieto arī pret klepu, iesnām, caureju un nervozitāti. Tāpat liepziedu tēju var dzert, lai pazeminātu asinsspiedienu, mazinātu galvassāpes. Cilvēkiem, kuriem ir paaugstināts nervu sistēmas jūtīgums, ieteicams uzturēties zem ziedošām liepām.

Ļoti vērtīgs un veselīgs ir arī liepziedu medus, kas, pievienots tējai, tikai pastiprinās tās ārstnieciskās īpašības.

Atceries! Medu tējai pievieno, kad tā jau nedaudz atdzisusi, lai saglabātu saldās vielas vērtīgās īpašības.

Var lietot arī liepziedu kompreses, tās liekot uz sejas un acīm. Tas palīdzēs atgūt veselīgu sejas krāsu. Ārstniecībai var izmantot ne tikai liepu ziedus, bet arī lapas, taisot liepu pirts slotas.

Reklāma
Reklāma