Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fizkes/SHUTTERSTOCK

Video kā saziņas nepieciešamība. “Microsoft” apskats par tendencēm un risinājumiiem darbinieku iesaistei 0

Gan darbavietas, gan skolas šobrīd piedzīvo drastiskas pārmaiņas, un miljoniem cilvēku visā pasaulē joprojām cenšas pielāgoties jaunai ikdienai. “Microsoft” laidis klajā savu pirmo “Attālināta darba tendenču apskatu” (Remote Work Trend Report), kas analizē produktivitātes tendences un to, kā attālināts darbs ietekmē saziņu, iesaisti un sadarbību, portālu LA.LV informēja “Microsoft Latvia” komunikācijas konsultante Gunta Līne.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Kādas tad ir galvenās atziņas? Mēs visi atrodam jaunus veidus, kā sadarboties un būt produktīviem brīdī, kad esam spiesti gan strādāt, gan mācīties attālināti.

• Pāris nedēļu laikā no marta vidus par 200% pieauga videozvanu minūšu skaits – no 900 miljoniem līdz 2,7 miljardiem dienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Gandrīz 200 000 lietotāju 175 valstīs izmanto “Teams for Education”, kas ļauj pedagogiem sadarboties ar saviem izglītojamiem virtuālajā klasē.

Cilvēkiem ir nepieciešama pēc iespējas ciešāka saziņa. Kādreiz video bija patīkama papildu iespēja, tagad tā ir nepieciešamība.

• “Teams” lietotāji tagad videozvanu laikā slēdz iekšā videokameru divreiz biežāk nekā pirms pandēmijas, kas norāda uz to, cik svarīgs ir acu un vizuālais kontakts cilvēkiem, kuri strādā un mācās attālināti.

Videozvanu kopējais daudzums jau martā pieauga par 1000%. Pētniece Dr. Fiona Kerra skaidro, ka acu un fiziskais kontakts ar citiem cilvēka ķermenī samazina stresa hormonu līmeni, un šajā laikā jau esam noilgojušies pēc savstarpējās komunikācijas – ja nav iespējams tikties, tad vismaz varam redzēties tiešsaistē.

Vīrusa vairāk skartajās valstīs un nozarēs darbinieki izvēlas elastīgākas darba stundas, lai labāk saskaņotu darba un personiskās dzīves vajadzības.

• No februāra līdz marta beigām Teams lietotāju skaits mobilajās ierīcēs trīskāršojās. Visspilgtāk tas bija redzams Itālijā un Spānijā, bet no nozarēm – publiskajā sektorā un izglītībā.

• Marta laikā vidēji par vienu stundu pieauga laiks no brīža, kad cilvēks pirmo reizi ieiet Teams lietotnē līdz brīdim, kad viņš tajā ieiet pēdējo reizi.

Pandēmija uz visiem laikiem mainīs to, kā mēs strādājam un savstarpēji sadarbojamies.

Reklāma
Reklāma

• Ķīnā arī pēc pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanas jaunu lietotāju skaits “Teams” ik dienas ir divas reizes lielāks nekā janvāra beigās. Arī aktīvo lietotāju skaits turpina pieaugt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.