Matīss Kivlenieks darbojas “Blue Jackets” vārtos.

VIDEO. Kivleniekam 35 atvairīti metieni zaudējumā 0

Latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks otrdien atvairīja 35 metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, taču ar to nebija gana, lai Kolumbusas “Blue Jackets” svinētu uzvaru.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

“Blue Jackets” viesos ar 4:5 (1:2, 2:0, 1:3) piekāpās Minesotas “Wild” komandai.

Pirmdien traumu NHL mačā guva Elvis Merzļikins, tādējādi viņa vietā no Amerikas hokeja līgas (AHL) komandas Klīvlendas “Monsters” tika atsaukts Kivlenieks. Sākotnēji bija domāts, ka “Blue Jackets” vārtus sargās Jonass Korpisalo, kurš pirmdien nospēlēja vairāk kā pusi mača, taču otrdien komanda izlēma nesasteigt ar soma pilnvērtīgu atgriešanos, jo viņš uz NHL ledus nebija kāpis teju divus mēnešus.

Jau otrajā minūtē Kivlenieku sarūgtināja Ēriks Stāls, 14.minūtē Niks Folinjo izlīdzināja rezultātu, bet 47 sekundes pirms perioda beigām Raiens Donato atjaunoja mājiniekiem vadību. Otrā perioda otrajā pusē “Wild” rindās divreiz izcēlās Miko Koivu, kurš no vienu vārtu pārsvara trīskāršoja laukuma saimnieku handikapu.

Trešās trešdaļas pirmajās minūtēs Ēmils Bemstrems un Pjērs Liks Dibuā līdz minimumam sadzēsa mājinieku pārsvaru, bet perioda vidū Kevins Fiala vienus vārtus atguva. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Zeks Verenskis panāca 4:5, taču turpinājumā “Blue Jackets” neizglābās no zaudējuma.

Kivlenieks atvairīja 35 no 40 ripām jeb 87,5% metienu.

Šosezon viņš laukumā “Blue Jackets” rindās devies piecās spēlēs, izcīnot vienu uzvaru. Vidēji mačā viņš savos vārtos ielaidis 3,03 ripas kā arī atvairījis 89,7% pretinieku metienu.

“Blue Jackets” ar 76 punktiem 65 spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferencē, bet Metropolitēna divīzijā tā ir piektā, šobrīd atrodoties “play-off” zonā. “Wild” ar 67 punktiem 62 mačos ir 11.vietā Rietumos.

Turpinājumā “Blue Jackets” atgriezīsies Kolumbusā, kur piektdien uzsāks trīs mājas spēļu sēriju.