Uzbrukumā Nils Kreicbergs.

Latvijas handbola valstsvienības spēlētājs Nils Kreicbergs šodien ar diviem gūtiem vārtiem debitēja EHF Čempionu līgas turnīrā handbolā, kur viņa pārstāvētā Somijas čempionvienība “Riihimaen Cocks” ar 25:30 (13:18) zaudēja Zviedrijas “IK Savehof”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Kreicbergam kreisajā malā un kreisajā insaidā priekšā ir divas somu zvaigznes (Rīhemeki komandā vispār ir tikai četri somi un desmit leģionāri) Tēmu Tamminens un Niko Renbergs, tādēļ Auces un Dobeles handbola audzēknim grūti pretendēt uz lielu spēles laiku.

Pirmajā puslaikā Kreicbergs laukumā tika uz īsu brīdi mazākumā, kad noraidīts bija Tamminens. “Cocks” nonāca iedzinējos un otrajā puslaikā tika risināti dažādi varianti spēles gaitas mainīšanai. Tad pie vārda vairāk tika arī Kreicbergs, kurš paspēja uzspēlēt gan savā malā, gan labajā pusē un centrā.

Spēles 44. minūtē Kreicbergs guva savus pirmos vārtus EHF Čempionu līgā, turklāt turnīra rīkotāji to izcēluši kā dienas skaistākos vārtus. Kreicbergs parādīja viltus metienu un šī māņkustība no ceļa novāca uzreiz trīs pretinieku aizsargus. Priekšā bija tikai “IK Savefof” vārtsargs un Nils meta precīzi – 19:23.

Kreicbergs līgumu uz vienu plus divām sezonām ar Somijas čempioniem parakstīja šī gada janvārī, kad “Cocks” savu debijas sezonu EHF Čempionu līgā jau bija beiguši. Pērn “Cocks” 10 spēlēs izcīnīja divas uzvaras un vēl divreiz spēlēja neizšķirti, savā grupā paliekot piektajā vietā.

Šosezon Rīhimeki ir atvērta jauna arēna un pirmajā spēlē tā bija gandrīz pilna. Lai gan komandā notikušas vērā ņemamas pārmaiņas – seši spēlētāji devušies promm, pieci nākuši klāt – “Cocks” Eiropas arēnā cer nospēlēt veiksmīgāk kā pērn. Tiesa, pirmā spēle neizdevās.

Zviedrijas “IK Savehof”, kas kontinenta spēcīgākajā turnīrā atgriezušies pēc astoņu gadu pauzes, drošu pārsvaru ieguva pirmajā puslaikā un “Cocks” īsti atgriezties cīņā par uzvaru neizdevās – 25:30 (13:18). Pa sešiem vārtiem iemeta Krievijas un Baltkrievijas leģionāri Jurijs Semjonovs un Jurijs Lukjančuks, pa četriem Tamminens un Renbergs, bet Kreicbergs ar diviem precīziem metieniem divos mēģinājumos bija sestais rezultatīvākais.

“Riihimaen Cocks” C grupā pa divām reizēm tiksies ar “IK Savehof” (Zviedrija), Prešovas “Tatran” (Slovākija), Bitolas “Eurofarm Rabotnik” (Maķedonija), Irunas “CD Bidasoa” (Spānija) un Lisabonas “Sporting” (Portugāle). Tikai divu pirmo vietu ieguvēji komandas iekļūs EHF Čempionu līgas daudzpakāpju izslēgšanas spēļu turnīrā.

EHF Čempionu līgas iepriekšējās sezonas uzvarētāji Skopjes “Vardar” ar Daini Krištopānu laukumā un Artūru Kuģi vārtos titula aizstāvēšanu sāks 14. septembrī izbraukumā Francijā pret “Montpellier”. Vēl “Vardar” pretinieki B grupā būs “Vive Kielce” (Polija), “Telekom Veszprem” (Ungārija), “THW Kiel” (Vācija), Brestas “Meshkov” (Baltkrievija), “Porto Soframa” (Portugāle) un Zaporožjes “Motor” (Ukraina). Visas “Vardar” spēles Latvijā tiks translētas “Best4Sport” TV kanālā.

“Vardar” jau sākuši sezonu SEHA līgā, kur vispirms ar 37:23 pārspēja šajā turnīrā uzaicināto Pekinas sporta universitātes komandu, bet pēc tam Zaporožjē ar 31:32 zaudēja “Motor” komandai. Artūrs Kuģis aizvadīja visu spēli Zaporožjē un atvairīja 13 no 45 metieniem. Dainis Krištopāns pret ķīniešiem palika tukšā, pret “Motor” guva piecus vārtus ar desmit metieniem.