Elvis Merzļikins pēc izcīnītās uzvaras “Blue Jackets” komandas kapteiņa Nika Foliņjo apskāvienos.

Ceturtdien liela diena bija Latvijas hokejam, jo NHL čempionātā vienā vakarā laukumā devās četri mūsu hokejisti un visiem bija nozīmīga loma savu komandu sniegumā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Otro spēli pēc kārtas teicams Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos bija Elvis Merzļikins, kurš tika pie otrās uzvaras. Panākumu izcīnīja arī Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres”, kamēr Rūdolfs Balcers savā pirmajā NHL mačā šajā sezonā, kā arī Teodors Bļugers zaudēja.

Kolumbusas “Blue Jackets” viesos papildlaikā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) uzvarēja NHL vicelīderi Bostonas “Bruins”, bet Merzļikins avairīja 25 no 26 metieniem, kļūstot par spēles otro zvaigzni.

Latvijas vārtsargam šī bija 12 spēle sezonā, bet pirmo uzvaru viņš izcīnīja vien Vecgada vakarā, kad palīdzēja uzveikt Floridas “Panthers” (4:1). Elvis šobrīd ir “Blue Jackets” pirmais numurs, jo pamatvārtsargs Jūnass Korpisalo guvis traumu, savukārt Merzļikina rezervists ir viņa tautietis Matīss Edmunds Kivlenieks.

Vienīgo ripu Merzļikins ielaida otrā perioda vidū, kad vairākumā precīzs bija NHL labākais snaiperis čehs Davids Pastrņāks, kuram tie bija jau 30.vārti sezonā. Neizšķirtu 1:1 trešā perioda sākumā panāca Sonijs Milano, savukārt “Blue Jackets” uzvaras vārtus papildlaika 52.sekundē iemeta Pjērs Liks Dibuā, kurš arī tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Pretējos vārtos soms Tūka Rasks atvairīja 31 no 33 metieniem un tika pie mača trešās zvaigznes goda.

Patīkami, ka ar katru šādu spēli uzlabojas Merzļikina šīs šosezonas statistika. Pēc ceturtdienas mača viņš šosezon vidēji atvairījis 90,5% metienu, ielaižot vidēji 2,92 ripas mačā.

Tāpat jāizceļ fakts, ka “Blue Jackets” pēdējos 12 mačos ir tikusi vismaz pie viena punkta, kas komandai ļauj cīnīties par “play off” ceļazīmi. Merzļikina un Kivlenieka pārstāvētā komanda ar 46 punktiem ir 10.vietā Austrumu konferencē.

“Sabres” un Girgensons pārtrauc četru zaudējumu sēriju

Pie uzvaras ceturtdien tika arī Bufalo “Sabres”, kas mājās papildlaikā ar 3:2 (1:2, 0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Edmontonas “Oilers”. “Zobeni” pārtrauca četru zaudējumu sēriju, bet pēdējos desmit mačos komandai ir vien trīs uzvaras.

Girgensons bija ļoti aktīvs, jo četrs reizes meta pa vārtiem un izdarīja divus spēka paņēmienus, taču 16:26 nospēlētās minūtēs palika bez rzeultativitātes punktiem, bet ar neitrālu lietderības rādītāju.

Uzvaras vārtus “Sabres” labā guva komandas kapteinis Džeiks Aikels, kuram tas bija 26.precīzais metiens sezonā. Mačs mājiniekiem gan sākās neveiksmīgi, jo septītajā minūtē viņi zaudēja ar 0:2, pēc tam gan atspēlējoties.

“Sabres” ar 43 punktiem ir 11.vietā Austrumu konferencē, bet Girgensons šosezon 42 spēlēs guvis sešus vārtus, četras reizes asistējis partneriem un nopelnījis pozitīvu lietderību +1.

“Senatoriem” neveiksmīgs otrais periods

Beidzot pirmo spēli NHL šosezon aizvadīja Rūdolfs Balcers, kurš tikai trešdien saņēma izsaukumu uz Otavas “Senators”. Diemžēl komandai šis bija neveiksmīgs mačs, jo savā laukumā ar 3:6 (2:1, 0:4, 1:1) zaudēts Floridas “Panthers” vienībai.

“Senatorus” iegāza otrais periods, kurā 11 minūšu laikā tika ielaisti četri vārti, turpinājumā izlieto ūdeni vairs nesasmeļot.

Balcers spēli sāka trešajā uzbrucēju virknējumā ar Taileru Enisu un Kolinu Vaitu, bet trešajā trešdaļā, kad tika meklēti ceļi uz izglābšanos, viņa partneri mainījās. Liepājnieks spēlēja 13 minūtes un 12 sekundes, tostarp divas minūtes vairākumā. Viņš reizi meta pa vārtiem, kā arī tika pie negatīva lietderības rādītāja -1.

Otavas vienība cieta trešo neveiksmi pēc kārtas un arvien attālinās no “play off” zonas, jo ar 37 punktiem ir 14.vietā Austrumu konferencē.

Jau ziņots, ka sezonas sākumā pārbaudes mačā Balcers guva kājas traumu, tad pusotru mēnesi nespēlēja, bet vēlāk tika nosūtīts uz AHL, kur Belevilas “Senators” rindās viņš 19 spēlēs nopelnīja 24 (8+16) punktus.

Latvijas gada hokejists Bļugers pozitīvs zaudējumā

“Latvijas Avīzes” veiktajā ekspertu aptaujā par 2019.gada Latvijas labāko hokejistu kļuvušais Teodors Bļugers un viņa pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” ceturtdien sīvā cīņā mājās ar 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1) papildlaikā zaudēja Sanhosē “Sharks”.

“Pingvīniem” pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Bļugers spēlēja daudz – 17 minūtes un 24 sekundes, kas bija ceturtais ilgākais laiks starp mājinieku uzbrucējiem. Viņš divas reizes meta pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un bija viens no četriem “Penguins” vīriem, kurš tika pie pozitīva lietderības rādītāja (+1).

Mājiniekiem abus vārtus guva zviedrs Patriks Hornkvists, bet “Sharks” komandai uzvaras vārtus papildlaika trešajā minūtē guva bārdainais aizsargs Brents Bērnss.

Bļugers šosezon NHL piedalījies visās 40 savas komandas spēlēs, gūstot piecus vārtus un sešas reizes asistējot partneriem. “Penguins” ar 53 punktiem ir ceturtajā vietā Austrumu konferencē.