Rodions Kurucs (priekšplānā) pašaizliedzīgi cīnās par bumbu.

Veiksmīga nakts NBA bija abiem šobrīd aktīvajiem Latvijas pārstāvjiem pasaules labākajā basketbola līgā, jo Dāvis Bertāns trāpīja četrus tālmetienus, tiekot pie 12 punktiem, bet Rodionbs Kurucs parādīja produktīvu sniegumu, jo sameta desmit punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Sanantonio “Spurs” viesos ar rezultātu 111:104 (27:23, 26:33, 27:21, 31:27) pārspēja Atlantas “Hawks” basketbolistus, svinot ceturto uzvaru pēc kārtas. Tikmēr Bruklinas “Nets” savā laukumā ar rezultātu 113:107 (31:20, 24:39, 25:35, 33:22) guva virsroku pār pērnās sezonas finālisti Klīvlendas “Cavaliers”, kura gan šosezon ir viena no līgas pastarītēm.

Bertānam desmit izmesti tālmetieni

Bertāns šajā mačā nospēlēja 22 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā iemeta četrus no desmit tālmetieniem, bet garām grozam raidīja savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta tikpat daudz punktu, cik ielaida.

Sanantonio komandas rindās ar 32 punktiem izcēlās Lamarkuss Oldridžs, 18 punkti, deviņas rezultatīvas piespēles un seši bloķēti metien bija Derikam Vaitam, 14 punktus guva Demars Derouzens, bet pa 12 punktiem bija Bertānam, Petijam Milsam un Rūdijam Gejam, kuram arī 11 atlēkušās bumbas.

“Hawks” komandai 22 punktus sarūpēja debitants Trē Jangs, bet 18 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Džonam Kolinsam.

Bertāns trīs no četriem tālmetieniem iemeta otrajā ceturtdaļā, kad 100 sekunžu laikā no 39:36 panāca 50:41. Tas gan neglāba “Spurs” no zaudēta puslaika ar 53:56, cīņai par vadību turpinoties arī trešajā ceturtdaļā.

Ceturtajā ceturtdaļā “Hawks” vienreiz spēja panākt neizšķirtu (91:91), bet Vaits ar “trejaci” ātri atjaunoja viesiem vadību. Pāris minūtes vēlāk tālmetienu iemeta arī Bertāns, kamēr “Spurs” vadības grožus neizlaida un svinēja uzvaru.

“Spurs” ar 37 uzvarām 66 spēlēs ieņem septīto vietu Rietumu konferencē, kamēr “Hawks” ar 22 panākumiem 66 cīņās ir 12.pozīcijā Austrumos.

Sanantonio vienība nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad savā laukumā uzņems Milvoki “Bucks”.

Kurucs atkal sākumsastāvā

Kurucs trešdien otro maču pēc kārtas spēli sāka spēka uzbrucēja pozīcijā, nospēlēdams 28 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā realizēja visus trīs divpunktu metienus, vienu no četriem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Viņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja trīs metienus un izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus. “Nets” ar viņu laukumā iemeta par deviņiem punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā.

“Nets” komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Spensers Dinvidijs, 25 punkti bija D’Endželo Raselam, bet ar 15 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Džerets Elens.

Viesiem 24 punkti un 16 atlēkušās bumbas bija lielākoties pret Kurucu spēlējušajam Kevinam Lavam, 22 punktus guva Deivids Nvaba, bet 17 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Lerijam Nensam junioram.

Kurucs ar bumbas triecienu grozā no augšas atklāja mača rezultātu, dažas minūtes vēlāk iemetot savu vienīgo tālmetienu spēlē (14:11). Nākamreiz viņš izcēlās trešās ceturtdaļas vidū, kad pēc ielaušanās soda laukumā panāca 68:69.

Savu pēdējo grozu no spēles Kurucs guva ceturtās ceturtdaļas septītajā minūtē, kad ar skaistu “alley-oop” triecienu grozā no augšas panāca 100:94. Pēdējās minūtēs viņš atzīmējās ar pāris bloķētiem metieniem, tajā skaitā 11 sekundes pirms pamatlaika beigām apturēdams Lavu. Latviešu basketbolista šajā mačā guva arī pēdējo punktu, četras sekundes pirms finālsvilpes iemezdams vienu no diviem soda metieniem.

“Nets” ar 34 uzvarām 67 spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferencē, kur “Cavaliers” ar 16 panākumiem 63 dueļos ir priekšpēdējā.

Kuruca pārstāvētā komanda nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Atlantas “Hawks”.