Elvis Merzļikins noķēris savu spēli.

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien izcīnīja savu pirmo “sauso” uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā, kaldinādams Kolumbusas “Blue Jackets” uzvaru.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

“Blue Jackets” viesos ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Vegasas “Golden Knights”, pie punktiem tiekot 15. no pēdējām 17 spēlēm.

Merzļikins šajā mačā atvairīja visas 27 pretinieku mestās ripas un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Līdz pirmajai “sausajai” uzvarai NHL viņam bija jāgaida 17 spēles.

Viesi vārtus guva katrā no periodiem. Vispirms divarpus minūtes pirms pirmā perioda beigām Ēmils Bemstrems bez ripas apstādināšanas vairākumā trieca ripu Marka Andrē Flerī sargātajos vārtos.

Otrie vārti tik gūti nākamā perioda trešajā minūtē, kad Flerī aiz saviem vārtiem zaudēja ripu un viesi izkombinēja līdz metienam no zilās līnijas, kuru pa ceļam pielaboja Pjērs Liks Dibuā. Trešo reizi mājinieki tika pārspēti trešā perioda devītajā minūtē, kad Aleksandrs Venbergs pēc ieslidošanas pretinieku aizsardzības zonā saņēma rip un precīzi raidīja to mērķī.

Pretinieku vārtos Flerī atvairīja 19 no 22 “Blue Jackets” hokejistu ripām.

Šim mačam pieteikts arī bija Matīss Kivlenieks, kurš gan dueli noraudzījās no malas.

Merzļikins NHL laukumā devies 17 spēlēs, kurās izcīnījis piecas uzvaras, vidēji ielaidis 2,70 ripas un atvairījis 91,5% metienu. Pēdējās septiņās cīņās viņš ticis pie pieciem panākumiem, ielaidis caurmērā 1,88 ripas un atvairījis 94,3% metienu. Ņemot vērā laika periodu kopš 31.decembra, šajos statistikas rādītājos viņš līgā ieņem ceturto vietu.

No Latvijas vārtsargiem 33 “sausās” uzvaras NHL izcīnīja Artūrs Irbe, bet sešreiz nepārspēts palika Pēteris Skudra.