Elvis Merzļikins NHL čempionātā izcīnījis piecas uzvaras pēc kārtas.

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 90% pretinieku metienu, NHL čempionātā izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Merzļikina pārstāvētā “Blue Jackets” savā laukumā ar rezultātu 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) pārspēja Vinipegas “Jets”, mājiniekiem svinot jau sesto panākumu pēc kārtas.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem otro maču pēc kārtas izcēlās Olivers Bjorkstrands. Viņš sešas minūtes pirms pamatlaika beigām iemeta uzvaras ripu, tiekot atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Vēl “Blue Jackets” komandā vārtus guva Sets Džounss un Gustavs Nīkvists, bet ar trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Pjērs Liks Dibuā, tādējādi atkārtodams savu karjeras rekordu.

Merzļkinu pārspēja Kails Konors, Meisons Epltons un Nīls Paionks. Latvijas hokejists vairākās epizodēs nospēlēja izcili, atvairot bīstamus pretinieku metienus.

Vinipegas komanda trīs reizes bija vadībā, taču allaž “Blue Jackets” atspēlējās.

Latviešu vārtsargs šajā mačā atvairīja 27 no 30 pretinieku mestajām ripām. Merzļikins uzvarējis piecās spēlēs pēc kārtas, kurās vidēji ielaidis vienu ripu un atvairīji 97% metienu.

Jau ziņots, ka iepriekšējās četrās cīņās viņš svinēja trīs “sausās” uzvaras, kas ļāva kļūt par aizvadītās nedēļas otru spožāko NHL zvaigzni. Iepriekšējā “Blue Jackets” spēlē komandas vārtos stājās vēl viens latvietis Matīss Kivlenieks, kurš ielaida tikai vienu ripu.

Kopš Jonasa Korpisalo traumas gūšanas, Merzļikins 11 mačos svinējis deviņas uzvaras. Sezonā kopumā viņš laukumā devies 21 mačā, kurā caurmērā ielaidis 2,39 ripas un neitralizējis 92,6% raidījumu.

“Blue Jackets” ar 62 punktiem 51 spēlē ieņem sesto vietu Austrumu konferencē, bet “Jets” ar 54 punktiem 51 duelī ir devītā Rietumos.

Nākamo spēli “Blue Jackets” aizvadīs pēc NHL Visu zvaigžņu spēles pārtraukuma, kad 1.februārī viesosies pie latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo “Sabres”.