Elvis Merzļikins Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos.

Latvijas hokejistu Zemgus Girgensona, Elvja Merzļikina un Teodora Bļugera pārstāvētās komandas sestdien cieta zaudējumus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Uzbrucēja Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” viesos ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Toronto “Maple Leafs”.

Uzvaras vārtus papildlaika otrajā minūtē guva Džons Tavaress, kurš piedalījās arī pirmajā precīzajā metienā, tiekot pie savas 400.rezultatīvās piespēles karjerā.

Savu pirmo maču Toronto aizvadīja “Maple Leafs” galvenais treneris Šeldons Kīfs, kurš amatā nomainījis Maiku Bebkoku.

Girgensons šajā duelī uz ledus pavadīja deviņas minūtes un 27 sekundes, kuru laikā pielietoja trīs spēka paņēmienus un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Latvijas uzbrucējs šajā sezonā 27 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tāpat neveiksmi cieta vārtsarga Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas izbraukumā ar 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) atzina Ņujorkas “Islanders” pārākumu.

Merzļikins atgriezās “Blue Jackets” vārtos un atvairīja 25 no 27 ripām, piekāpjoties tikai Metjū Barzalam un Andersam Lī. Otrā laukuma galā Semjons Varlamovs neitralizēja visus 30 metienus un svinēja savu 27. “sauso” uzvaru karjerā.

Merzļikins debijas sezonā zaudējis visās sešās NHL spēlēs, vidēji ielaižot 3,34 ripas un atvairot 89,5% metienu.

Laukumu ar nokārtām galvām pameta arī uzbrucējs Bļugers un pārējie Pitsburgas “Penguins” hokejisti, kuri viesos ar 2:5 (0:1, 1:1, 1:3) zaudēja Stenlija kausa čempionei Sentluisas “Blues”.

Pitsburgas komandā, kas cieta otro neveiksmi pēc kārtas, vārtus guva Sems Lefertijs un Kriss Letangs.

Bļugers nospēlēja 16 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā piecas reizes meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, pārtvēra divas ripas un uzvarēja divos no astoņiem iemetieniem.

Viņš savā otrajā NHL sezonā 27 dueļos guvis divus vārtus, atzīmējies ar četrām rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -4.

Tāpat zaudējumu cieta arī Otavas “Senators”, kuras uzbrucējs Rūdolfs Balcers šobrīd rezultatīvi spēlē Amerikas Hokeja līgā (AHL). Otavas hokejisti izbraukumā ar 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) zaudēja Kalgari “Flames”. Otro uzvaru pēc kārtas pie “Flames” stūres svinēja Džefs Vords, kurš amatā nomainījis rasisma skandāla dēļ atlūgumu uzrakstījušo Bilu Pītersu.

Visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas spēlē Austrumu konferencē. “Penguins” ar 32 punktiem 27 dueļos ieņem sesto vietu, “Sabres” ar 29 punktiem 27 cīņās ir desmitā, “Blue Jackets” ar 26 punktiem 26 spēlēs ir 13., bet “Senators” ar 23 punktiem 27 mačos atrodama pozīciju zemāk.