Elvis Merzļikins cīnās tā, ka pat ekipējums neiztur.

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien trešo reizi nedēļas laikā palika nepārspēts Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačos, kaldinādams Kolumbusas “Blue Jackets” uzvaru.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

“Blue Jackets” mājās ar rezultātu 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) apspēlēja Ņūdžersijas “Devils”, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas un pie punktiem tiekot 18. no pēdējām 20 spēlēm.

Merzļikins šajā mačā neitralizēja 41 pretinieku metienu, kas viņam ir jauns NHL rekords, un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Pēdējo 30 sezonu laikā starp līgas debitantiem tikai četri vārtsargi “sausajās” uzvarās atvairījuši vairāk ripu nekā Merzļikins.

Spēles ievadā Merzļikins pāris reizes glāba komandu no zaudētiem vārtiem, bet rezultāts tika atklāts piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad Kems Etkinsons panāca 1:0 mājinieku labā. Pēc mazākuma neitralizēšanas Etkinsons otrā perioda devītajā minūtē dubultoja pārsvaru.

Otrās trešdaļas 12.minūtē Jākobs Lilja guva trešos vārtus “Blue Jackets” komandai, bet 16 sekundes vēlāk Niks Folinjo panāca jau 4:0. Piekto ripu 66 sekundes pirms perioda beigām viesu vārtos ieraidīja Aleksandrs Venberjs, kuram asistēja Etkinsons.

Latviešu vārtsargs nepārspēts palicis trīs no pēdējām četrām spēlēm, šajā nogrieznī vidēji ielaižot 0,5 ripas un atvairot 98,5% metienu.

Kopš Jonasa Korpisalo traumas gūšanas, Merzļikins desmit mačos svinējis astoņas uzvaras, vidēji ielaidis 1,51 ripu un atvairījis 95,5% metienu. Sezonā kopumā viņš laukumā devies 20 mačos, kuros caurmērā ielaidis 2,36 ripas un neitralizējis 92,8% raidījumu.

No Latvijas vārtsargiem 33 “sausās” spēles NHL aizvadīja Artūrs Irbe, 32 no tām izcīnot uzvaras, bet sešreiz nepārspēts palika Pēteris Skudra.

Sestdien rezervē palika vārtsargs Matīss Kivlenieks, kuram līdz debijai NHL vēl jāgaida. Viena no iespējām varētu būt svētdien, kad “Blue Jackets” viesosies pie Ņujorkas “Rangers”.

Citā spēlē trīs uzvaru sērija pārtrūka Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo “Sabres”, kas viesos ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Nešvilas “Predators”.

Pēc Sema Reinhārta precīzā metiena, “Sabres” pirmo periodu uzvarēja ar 1:0, bet nākamajos divos pretiniekiem pa vārtiem guva Raiens Johansens un Kreigs Smits.

Girgensons uz ledus pavadīja 14 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, pārtvēra divas piespēles, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Latviešu uzbrucējs šosezon laukumā devies 49 cīņās, kurās guvis deviņus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un iekrājis neitrālu lietderību.

Tikmēr ārpus pieteikuma palika uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētā Otavas “Senators” savā laukumā ar 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) pārspēja Kalgari “Flames”.

Visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas cīnās Austrumu konferencē. Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” ar 65 punktiem 48 spēlēs ieņem trešo vietu, “Blue Jackets” ar 58 punktiem 49 dueļos ir sestā, “Sabres” ar 51 punktu 49 cīņās atrodama 11.pozīcijā, bet “Senators” ar 42 punktiem 48 mačos ir 14., apsteidzot divas komandas.