Kristaps Porziņģis

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē sakrāja “double double”, sekmējot Dalasas “Mavericks” panākumu Oklahomasitijā.

Notriektā tautumeita 6

Oklahomasitijas “Thunder” nespēja izmantot mājas priekšrocības un piekāpās Dalasas “Mavericks” ar 97:107 (22:25, 25:34, 30:29, 20:19).

Porziņģis laukumā pavadīja 26 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no astoņiem divpunktu un trīs no septiņiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, noformējot “double double”, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pa reizei pārtvēra bumbu un bloķēja pretinieku metienu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi, kā arī +/- rādītāju septiņi.

Mača gaitā Dalasas vienība zaudētājos bija vien pāris reizes pirmajā ceturtdaļā, vēlāk pārsvaram pārsniedzot arī 15 punktu robežu, un pārliecinoši noveda cīņu līdz uzvarai.

Rezultatīvākais “Mavericks” vienībā šajā mačā bija tās lielākā zvaigzne Luka Dončičs, kurš guva 29 punktus un pievienoja 11 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, bet ar “double double” – 14 punkti un 12 atlēkušās bumbas – izcēlās Delons Raits. “Thunder” komandā 25 punkti, septiņas bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles Denisam Šrēderam, bet ar “double double” – 16 punkti un 11 atlēkušās bumbas – mājinieku līdzjutējus iepriecināja Šejs Džildžess-Aleksandrs.

“Mavericks” ar 29 uzvarām 46 spēlēs Rietumu konferencē ieņem piekto vietu, kamēr “Thunder” ir septītā ar 28 uzvarām 48 aizvadītās spēlēs.

Dalasas komanda nākamo dueli aizvadīs trešdien pret Fīniksas “Suns”.