Kristaps Porziņģis pēc traumas gūšanas.

Latvijas zvaigzne Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē sarāva ceļgala krusteniskās saites, kas viņu no basketbola atturēs uz daudziem mēnešiem.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda savā laukumā ar rezultātu 89:103 (26:25, 20:25, 17:26, 26:27) kapitulēja Milvoki “Bucks”, latvietim laukumu atstājot, kad viņš 11 minūšu laikā bija sametis desmit punktus.

Incidents otrdien notika otrās ceturtdaļas sākumā, kad Porziņģis pēc bumbas trieciena grozā no augšas sadūrās ar “Bucks” lielāko zvaigzni Janni Adetokunbo, neveiksmīgi piezemējās un uzreiz sāpēs saķēra kreiso ceļgalu.

Stundu pēc spēles “Knicks” komanda apstiprināja, ka latvietis sarāvis kreisā ceļgala krusteniskās saites. Parasti atlabšana no šādām traumām prasa vismaz deviņus mēnešus, bet bieži vien ieilgst aptuveni gada garumā.

Paredzams, ka Porziņģim tuvākajā laikā tiks veikta operācija un tikai pēc tās tiks noteikts aptuvenais atlabšanas laiks.

Porziņģim 18.februārī bija plānots kļūt par pirmo latviešu basketbolistu NBA Visu zvaigžņu spēlē. Zīmīgi, ka pēdējo dienu laikā jau vairāki starp Visu zvaigžņu spēles dalībniekiem iebalsotie spēlētāji guvuši traumas un viņus nācies nomainīt. Tieši Lebrona Džeimsa komandā no sastāva izkrituši arī Demarkuss Kazins, Džons Vols un Kevins Lavs.

Šajā sezonā pirms otrdienas mača Porziņģis 47 spēlēs bija vidēji guvis 22,9 punktus. Savukārt ar vidēji 2,4 blokiem viņš ir visas līgas līderis.

Porziņģis līdz ar to nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei vasarā paredzētajās Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs un, visticamāk, izlaidīs arī nākamās NBA sezonas sākumu. Porziņģa un “Knicks” debitanta līmeņa līgums ir spēkā arī uz nākamo sezonu, tomēr jau šajā vasarā “Knicks” būs tiesīgi piedāvāt Porziņģim daudzu gadu kontraktu, kas varētu pietuvoties 150 miljonu dolāru apmēram.

Iepriekš šosezon 29.novembrī Porziņģis guva potītes traumu. Kaut no malas epizode izskatījās šausminoša, latvieša veselības problēmas izrādījās nebūtiskas un viņš izlaida vien divas spēles. Savukārt decembrī viņš piespēles laikā pamežģīja kāju un arī izlaida sekojošās divas spēles.

Trīs sezonu laikā Porziņģis traumu vai slimību dēļ līdz šim bija izlaidis 33 spēles, no kurām septiņas šosezon.

Otrdienas spēli Porziņģis noslēdza ar 11 minūšu laikā iemestiem desmit punktiem, trāpot visus trīs izpildītos divpunktu raidījumus, vienu no diviem tālmetieniem un vienu no četriem soda metieniem. Tāpat latviešu zvaigzne izcēlās ar divām atlēkušajām bumbām un trim blokiem.

Uzvarētājiem Adetokunbo palīdzēja ar 23 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Tāpat 23 punktus iemeta arī Ēriks Bledso, kamēr 20 sameta Kriss Midltons.

Savukārt “Knicks” vienībā rezultatīvākais ar 19 punktiem un 16 bumbām zem groziem bija Eness Kanters, bet 14 punktus pievienoja Kortnijs Lī.

Zīmīgi, ka ceturtajā ceturtdaļā traumu arī vēl viens “Knicks” sākumsastāva spēlētājs Tims Hārdevejs juniors, laukumu atstājot uz vienas kājas. Viņam gan rentgens nav uzrādījis problēmas un, visticamāk, spēlētājs vien sasitis iepriekš traumēto potīti.

Otrdien Hārdevejs guva astoņus punktus un pēdējās četrās spēlēs, kurās “Knicks” allaž zaudējusi, trāpījis vien deviņus no 46 metieniem.

Savukārt Kanteram trešdien tiks veikta neliela mutes operācija, lai kārtīgi aizšūtu nesen gūtu plēsumu, jo otrdienas spēles laikā viņam tika uzplēsta iepriekš šūtā vieta.

Maču Porziņģis iesāka ļoti aktīvi un pirmo pusotru minūti dominēja laukumā, šajā laikā izprovocējot divus pārkāpumus un realizējot pustālo metienu. Tiesa, no četriem soda metieniem latvietis trāpīja tikai vienu. Tāpat trešajā minūtē Porziņģis trāpīja vēl vienu pustālo, bet drīz pēc tam nobloķēja Adetokunbo.

Otrās ceturtdaļas sākumā arī Porziņģis realizēja tālmetienu, bet izšķirošā epizode notika tās ceturtās minūtes sākumā, kad Porziņģis skaisti trieca bumbu grozā, bet uzreiz pēc tam neliela sadursme ar Adetokunbo lika neveiksmīgi zaudēt līdzsvaru, latvietis nokrita un uzreiz sāpēs saķēra celi.

Latvietim atrodoties ģērbtuvēs, “Knicks” nākamo divu minūšu laikā iemeta astoņus bezatbildes punktus un ieguva deviņu punktu pārsvaru. Tiesa, pēc notikušā arēnas tribīnes bija kļuvušas ļoti klusas un “Knicks” savu pārsvaru ļoti ātri izlaida, bet pēc puslaika jau atradās iedzinējos ar 46:50.

Otro puslaiku “Bucks” iesāka ar ātriem sešiem punktiem, sasniedzot desmit punktu pārsvaru, piektajā minūtē tas bija jau 15 punkti, bet vēl pēc brīža arī 20 punkti, turpinājumā mājiniekiem vairs nepretendējot uz panākumu.

Pēdējās divās minūtēs “Knicks” sastāvā laukumā izgāja arī spānis Villijs Ernangomess, kuram iespējams šīs savā laukumā bija pēdējās minūtes kā Ņujorkas vienības spēlētājam. Spānis šosezon kļuvis par ļoti tālu rezervistu, bet par viņu interesējas vairākas citas komandas un šajā ceturtdienā noslēgsies pāreju termiņš.

“Knicks” ar “Bucks” tikās arī pagājušajā nedēļā, kad piekāpās ar 90:92, tieši Adetokunbo gūstot uzvaras grozu. Kopš galvenā trenera Džeisona Kida atlaišanas Milvoki vienība guvusi septiņas uzvaras astoņās spēlēs.

Savukārt “Knicks” vienība zaudēja 11.reizi pēdējos 15 mačos, turpinot attālināties no izslēgšanas turnīra zonas.

Ņujorkas vienība ar 23 uzvarām 55 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 11.vietu, kamēr “Bucks” basketbolisti ar 30 panākumiem 53 mačos pacēlušies jau uz piekto pozīciju.

Nākamajā spēlē “Knicks” ceturtdien viesosies pie Austrumu konferences vicelīderes Toronto “Raptors”.