Rīgas “Dinamo” sestdien Helsinkos cieta smagu zaudējumu – pirmo 12.KHL sezonā.

Rīgas “Dinamo” komandu sestdien piemeklēja pirmais klupiens 12.KHL sezonā, pie tam smags, jo ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) nācās zaudēt Helsinku “Jokerit” komandai, kuras vārtos bija Jānis Kalniņš.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Ģirta Ankipāna komandai, kas sezonu sāka ar divām uzvarām, šī spēle pagalam neizdevās, jo 27.minūtē bija 0:4. Pēc ceturtā gola Kristeru Gudļevski vārtos nomainīja Maksims Tretjaks, kuram tās bija pirmās minūtes šajā sezonā. Taču arī viņš bija spiests ķeksēt trīs ripas no sava cietokšņa.

Rīdzinieku labā abus vārtus iemeta zviedrs Jākobs Berglunds, divas rezultatīvas piespēles Dāvidam Ulstrēmam, pa vienai Eštonam Kārteram un Maksimam Tretjakam, kurš pie rezultatīva punkta tika nepilnas desmit minūtes pēc došanās laukumā, pirms tam gan pašam ielaižot vienu ripu.

Ja sezonas pirmājās divās spēlēs (2:1 pret Maskavas “Spartak” un 3:0 pret Ņižņijnovgorodas “Torpedo”), rīdzinieku aizsardzība “sprindzināja”, tad šoreiz bija lērums kļūdu un nepareizu lēmumu. No otras puses, četras ripas tika ielaistas skaitliskajā mazākumā, divas no tām pēc Koltona Gilīsa “neobligātiem” pārkāpumiem pret spēlētājiem, kuriem tobrīd nav ripa. Tas ir spēles disciplīnas jautājums, bet tās nebija.

Tiesa, nevar noliegt, ka Helsinku komanda jau arī bija “dusmīga”, jo pirmajos divos mačos mājās tā zaudēja, tāpēc trešā neveiksme pēc kārtas vietējai publikai vairs nebūtu saprotama un, pēc trešā “zāģa”, ļoti iespējams, sekotu arī nepatīkamas konsekvences.

Par vienu no “Jokerit” atslēgas spēlētājiem var uzskatīt ne tikai Niklasu Jensenu (2+0), Stīvu Mozesu, Petri Kontiolu (abiem 1+2) un Sami Lepistē (0+3), bet arī mūsu Jāni Kalniņu, kurš atvairīja 24 no 26 metieniem.

Kalniņam šī bija pirmā pilnā spēle sezonā un “Jokerit” uzreiz tika pie uzvaras. Ar Anti Niemi vārtos tas neizdevās.

Savukārt rīdziniekus šī spēle “nolaida” atpakaļ uz zemes. Ja nu kādam bija eiforija pēc sezonas sākuma, tad tagad uz Ņižņekamsku, kur pirmdien pret “Ņeftehimik” gaida nākamais mačs, jālido ar nopietnām sejām un, cerams, izdarītiem secinājumiem.

Mūsējiem trīs mačos ir četri punkti, kamēr “Jokerit” vien divi. Vismaz tas šobrīd ir labi, ne sestdienas spēlē redzētais.