Andris Džeriņš spēlē pret Čeļabinskas “Traktor”.

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien, uzsākot piecu mājas spēļu sēriju, papildlaikā ar 1:2 zaudēja Čeļabinskas “Traktor”. Vārtus mājiniekiem guva Brendoms Makmilans, kurš arī tika atzīts par labāko savā komandā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

Savainojuma dēļ tuvākajās spēlēs Rīgas klubam nevarēs palīdzēt uzbrukuma līderis Līnuss Videls, taču pirmās prognozes, ka, iespējams, nākies izlaist visu atlikušo sezonu, nav piepildījušās.

Zviedrs varētu atgriezties ierindā nākamnedēļ, “LA” atklāja “Dinamo” ārsts Āris Aivars.

Videlam gan secen ies KHL Zvaigžņu spēle, kas nākamās nedēļas beigās notiks Kazaņā. Uz turieni dosies Metjū Majone, kurš šodien atgriezās ierindā. Tāpat atkal uz slidām kāpa Matiass Mitinens, un viņa maiņa ar pirmo izgājienu uz ledus varēja celt rokas gaisā, tiesa, Makmilanam rezultātu palīdzēja atklāt Rihards Marenis.

Kļuva skaidrs, ka spēle būs interesantāka kā Čeļabinskā, kad vienīgais rezultatīvais uzbrukums mājiniekiem padevās mača beigās un ļāva uzvarēt ar 1:0. Interesanti, ka “Traktor” pirms ierašanās Rīgā aizvadīja sešas spēles pēc kārtas, vārtus gūstot tikai vienai no komandām (divas uzvaras, četri zaudējumi), un pirmais periods lika izteikt prognozi, ka sērija turpināsies, jo mājinieki dominēja,

īpaši izceļoties kapteinim Laurim Dārziņam, kurš arī trāpīja pa pārliktni.

Pārsvaru nostiprināt uz tablo gan neizdevās. Viesi perioda izskaņā izlīdzināja spēles gaitu, bet pirmo metienu pa Timura Biļalova vārtiem izdarīja vien 17. minūtē.

Pēc pārtraukuma laukumā jau bija pretēja aina, daudz aktīvāk uzbrūkot “Traktor”, un tas atspguļojās gan statistikā, gan rezultātā. Ātrā viesu pretuzbrukumā, cenšoties kavēt pretinieku, ripu savos vārtos ievirzīja Marenis – 1:1.

Vēlāk Rihards pārcentās uzbrukuma zonā, nopelnot divu minūšu noraidījumu un saņemot rājienu no galvenā trenera Ģirta Ankipāna. Čeļabinskas vienība cenšas noturēties Austrumu konferences astotajā vietā un arī tai punktus vajag kā ēst. Otrā perioda pēdējā minūtē divus bīstamus momentus izveidoja rīdzinieki, tomēr pārspēt Vasiliju Demčenko neizdevās.

Sīvā cīņā trešajā periodā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, bet papildlaikā Ankipāns riskēja, laukumā laižot trīs uzbrucējus (Makmilanu, Dārziņu un Miķeli Rēdlihu), un jau pēc 14 sekundēm izgājienā vienatnē pret vārtiem uzvaras ripu viesiem iemeta Jonass Enlunds.

Rīgas “Dinamo” ar 47 punktiem 48 spēlēs saglabā devīto vietu Rietumu konferencē un otrdien uzņems Austrumu konferences līderi Jekaterinburgas “Avtomobilist”.