Rīgas “Dinamo” hokejisti.

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas pirmā izbraukuma otrajā spēlē ar 0:4 (0:2, 0:2, 0:0) zaudēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Visus vārtus rīdzinieki zaudēja mazākumā. Pirmo noraidījumu mājinieki piedeva, bet pirmajā periodā Kristofera Berjlunda un Kristapa Zīles, kā arī otrajā trešdaļā Uvja Balinska un Jākoba Berjlunda noraidījumi tika sodīti ar vārtu zaudējumu – 4:0 mājinieku labā. Pirmo vārtu guvumā Pāvels Porjadins izgāja viens pret vienu ar Kristeru Gudļevski, arī otro vārtu zaudējums bija no vārtu priekšas, kad precīzs bija Zaks Mičels. Trešos vārtus vairākumā mājinieki gan guva ar spēcīgu metienu no distances, izceļoties Zijatam Paiginam, bet Rafaels Bikmuļļins dabūja vārtos ripu pēc rikošeta.

Bija iespējas iemest arī rīdziniekiem, pirmajā periodā – J.Berjlundam un Rihardam Marenim, otrajā – Kārteram Eštonam un Uvim Balinskim, taču tās netika izmantotas.

Starp trešo un ceturto vārtu zaudējumu vēl vienu golu septiņpadsmitgadīgajam Maksimam Groševam neieskaitīja, jo pēc Rīgas kluba pieprasījuma videoatkārtojums apliecināja, ka vārti gūti ar kāju.

Trešajā periodā rīdzinieki gandrīz visu laiku uzbruku, pēc minūtes pārtraukuma vairākumā spēlēja bez vārtsarga, taču vārtus gūt neizdevās. Beigās pusotru minūti “Dinamo” bija lielais vairākums, talkā dodoties arī sestajam hokejistam, taču vārtus gūt rīdziniekiem pirmdien nebija lemts.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka rīdzinieki sezonu sāka ar diviem panākumiem savā laukumā, ar 2:1 pagarinājumā pārspējot Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak” vienību, bet otrajā mačā ar 3:0 guva virsroku pār Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Sestdien tika aizvadīta pirmā spēle izbraukumā, kurā ar 2:7 tika atzīts vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētās Helsinku “Jokerit” vienības pārākums.

Tikmēr “Ņeftehimik” sezonu sāka izbraukumā, vispirms ar 4:2 pārspējot Minskas “Dinamo”, bet pēc tam ar 2:3 piekāpjoties “Soči” un Maskavas CSKA vienībām. Duelis Maskavā noslēdzās tikai papildlaikā.

Ceturtdien rīdziniekiem būs spēkošanās ar Maskavas “Spartak”, bet pēc tam Latvijas komanda uz divām spēlēm atgriezīsies mājās, kur tiksies ar Habarovskas “Amur” un Jaroslavļas “Lokomotiv”.