“Valmiera Glass ViA” komanda sarūpējusi pirmo sensāciju virslīgā.

Latvijas futbola čempionātā sezonas pirmo sensāciju sarūpēja “Valmiera Glass ViA”, kas svētdien viesos ar 1:0 pārspēja čempioni “Riga”.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Pie “Riga” stūres šodien debitēja baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs, kurš 2016. gadā aizveda Jūrmalas “Spartaku” līdz Latvijas čempionu titulam. Izlašu pārtraukumā rīdzinieki atkal devās uz dienvidiem un trenējās Kiprā, bet daļa no spēlētājiem, kas bija aizņemti Latvijas valstsvienībā, šajā spēlē palika rezervē.

“Valmiera Glass ViA” pagājušajā sezonā virslīgā palika pēdējā vietā, bet šī jau ir pavisam cita komanda – gan sastāva ziņā, piemēram, piesaistīti virkne spēlētāju, kas pērn neregulāri spēlēja tās pašas “Riga” rindās, gan uz treneru soliņa, par galveno kļūstot gruzīnam Tamazam Pertijam.

Valmierieši jau no sākuma nekautrējās spēlēt ar bumbu un vārtu guvums 32. minūtē pēc standartsituācijas, izceļoties Hektoram Gbaguidi bija godam nopelnīts. Pirms pārtraukuma rezultātam vajadzēja kļūt 2:0, bet mājiniekiem paveicās.

“Riga” pirmajās kārtās, lai arī izcīnīja divas uzvaras, nespēlēja savā līmenī, un arī šajā cīņā trūka kvalitātes, lai izspēlētu rezultatīvu kombināciju. Mača nogalē izdevās izveidot vienu lielisku iespēju, bet pēc Elvja Stugļa sitiena Valmieru glāba vārtsargs Vladislavs Lazarevs. Tādējādi Pertijas padotie divās spēlēs izcīnījuši divas uzvaras, bet rīdziniekiem divi panākumi trijās spēlēs.

Citā spēlē šodien FK “Ventspils” mājās ar 2:0 pārspēja “Metta/Latvijas Universitāte”, pirmajā puslaikā izceļoties Anastasijam Mordatenko, bet otrajā – Aijegunam Tosinam. Ventspilnieki trijās spēlēs ieguvuši sešus punktus, bet studenti visus trīs mačus zaudējuši.