Deniss Vasiļjevs izvēles programmu sāka ar kritienu.

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien Maskavā ne pārāk veiksmīgi aizvadīja izvēles programmu Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) “Grand Prix” sērijas piektajā posmā, sacensības noslēdzot sestajā vietā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Vasiļjevs programmas sākumā, izpildot trīskāršo akselu, piedzīvoja kritienu. Turpinājumā slidojums gan bija nevainojams, tomēr par savu uzstāšanos viņš saņēma 154,01 punktu, kas bija vien desmitais rezultāts starp 11 dalībniekiem.

Piektdien īsajā programmā daugavpilietis nopelnīja 87,08 punktus, kas viņam ir jauns personīgais rekords, tobrīd ieņemot piekto vietu. Savukārt pēc izvēles slidojuma Vasiļjevs ar 241,09 punktiem ierindojās sestajā pozīcijā, noslīdot vienu vietu zemāk.

Pirmās trīs vietas ieņēma mājinieki – Krievijas sportisti. Ar 264,45 punktiem uzvarēja Aleksandrs Samarins, kurš bija labākais gan īsajā, gan izvēles programmā, otrais palika Dmitrijs Aļijevs (259,88), bet trešo vietu ieņēma Makars Ignatovs (252,87).

Virs Vasiļjeva ierindojās arī olimpiskais vicečempions Šoma Uno no Japānas (252,24) un kanādietis Nams Ngujens (246,20).

Šosezon “Grand Prix” sacensībās ir seši posmi, taču sportistiem ļauts piedalīties ne vairāk kā divos. Oktobra beigās Kanādas “Grand Prix” izcīņā Vasiļjevs izcīnīja piekto vietu.

Vasiļjevam līdz ar to neizdevās kvalificēties “Grand Prix” finālam, kur tiks seši labākie. Pirms pēdējā posma, kas notiks Japānā, Latvijas daiļslidotājs kopvērtējumā ar 12 punktiem ir 15.vietā.

Vasiļjevs pērn debitēja olimpiskajās spēlēs, Phjončhanā izcīnot 19.vietu, bet pagājušā gada Eiropas čempionātā viņš bija ceturtais, kamēr pasaules čempionātā ieguva sesto pozīciju. Šogad viņš Vecā kontinenta meistarsacīkstēs samierinājās ar 11.pozīciju, bet pasaules čempionātā bija 21.vietā.