Publicitātes foto.

Vienam no desmit Latvijas uzņēmumiem ir skaidrs plāns, kā īstenot sava biznesa digitālo transformāciju 0

Tikai 9% jeb vienam no desmit Latvijas uzņēmumiem ir skaidrs plāns, kā tuvāko gadu laikā īstenot uzņēmuma digitālo transformāciju. Tas konstatēts Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) izstrādātā uzņēmumu Digitālā brieduma testa pirmajos rezultātos, kas tika prezentēti Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra (LUMIC) divu gadu darbības atskatā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Trešdaļai Latvijas uzņēmumu ir vīzija, kādus IT uzlabojumus tie vēlētos ieviest 3 – 5 gadu laikā, bet tikai 9% ir arī konkrēts plāns, kā to sasniegt.

Digitālā brieduma testa rezultāti liecina, ka Inovāciju centra darbs datu un mākslīgā intelekta inovāciju projektu attīstīšanā, mākslīgā intelekta prasmju stiprināšanā ir un būs nepieciešams arī turpmāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikai 6% uzņēmumu, kuri veikuši Digitālā brieduma testu, ieguvuši augstāko rezultātu jeb darbojas “augstākajā līgā”, 43% ir “sporta klasē”, 41% – “tautas klasē”, bet 10% šobrīd ir “uz rezervistu soliņa”. Tikai 14% uzņēmumu uzskata, ka ir pārāki par saviem konkurentiem digitālās attīstības jomā, 50% uzskata, ka nav pārāki.

“LU nekad nevarētu viena pati izdarīt tik daudz, kā ir iespējams tādās partnerībās, kāda ir izveidojusies Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra ietvaros. Šis ir centrs, kas mainīs sabiedrību un mainīs valsti,” uzsvēra LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Valdis Segliņš.

“Latvija šobrīd starp Baltijas valstīm ir lielākā IKT produktu eksportētāja, jo aktīvāk strādās Inovāciju centrs, jo aktīvāk augs arī šis virziens, kā arī tehnoloģiju zināšanas un Latvijas konkurētspēja pasaulē, jo digitālā pasaule nepazīst robežas,” ar pārliecību pauda Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Divu gadu laikā centrā notikuši 200 pasākumi – semināri, hakatoni, lekcijas –, kas pulcējuši 5000 dalībnieku. LUMIC izstrādāto inovāciju pilotprojektu attīstības platformu “Datu izaicinājums” Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) atzinusi par labās prakses piemēru publiskā sektora inovācijām. LUMIC ietvaros turpinās darbs pie gēnu izpētes projekta vēža diagnostikai un ārstēšanai, virtuālo asistentu risinājumiem un citiem.

Pasākumā laikā Inovāciju centrā atklāja Latvijā radīto datu un mākslīgā intelekta risinājumu digitālo karti, lai par Latvijā tapušiem risinājumiem būtu informācija arī starptautiski.
Tuvāko gadu laikā Inovāciju centrs savā darbā vairāk fokusēsies uz finanšu nozari, transportu un mobilitāti, kā arī izglītību.

“Ikvienam, kurš vēlas dzīvot labāk, līdz 2022. gadam būs nepieciešams veltīt 101 dienu mācībām, lai apgūtu jaunās, darbam nepieciešamās prasmes,

liecina Pasaules ekonomikas foruma dati. Tāpēc īpaši gandarīta esmu par mākslīgā intelekta prasmju mūžizglītības programmu, ko Inovāciju centra ietvaros ikvienam interesentam piedāvās Latvijas Universitāte,” akcentēja Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra direktore Signe Bāliņa.

Reklāma
Reklāma

Šogad Inovāciju centrs sadarbībā ar Emergn uzsāk jaunu programmu izstrādātāju kopienai – vairāku mēnešu laikā notiks mācības, hakatoni un meet-ups, lai attīstītu izstrādātāju prasmes piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, moderna datu noliktava, mākslīgā intelekta platformas, blokķēdes.

“Programmas virsmērķis – apvienot cilvēkus, procesus un tehnoloģijas uz lietotājiem orientētu sistēmu izstrādāšanai,” akcentēja Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā. Programma tiks atklāta 23. septembrī, interesanti tai var reģistrēties Inovāciju centra Facebook lapā.

LUMIC tika izveidots 2017. gadā septembrī ar mērķi stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, lai īstenotu eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā.

LUMIC ir pieejams ikvienam interesentam, sniedzot iespēju piedalīties semināros, pētījumos un projektu izstrādē, sākot no idejas līdz tās īstenošanai.