Publicitātes foto

Viesītes muzejā “Sēlija” jauns eksponāts – 30. gadu dzelzceļa darbinieka forma 0

Pērnā gada nogalē noslēdzās Viesītes muzeja “Sēlija” īstenotais projekts, kura rezultātā muzeja nodaļa Mazā Bānīša parks papildināta ar jaunu eksponātu – 20. gadsimta 30. gadu šaursliežu dzelzceļa darbinieka formas tērpu, informē muzeja komunikāciju speciālists Jānis Dzimtais.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10
Lasīt citas ziņas

Pilna šaursliežu dzelzceļa darbinieka forma, kas par 1700 eiro izgatavota projekta ietvaros, sastāv no biksēm, svārkiem, mēteļa un cepures. Svārkiem un mētelim izšūtas atloku zīmes, kas norāda uz piederību dzelzceļam.

Mēteļa un svārku pogas rotā Latvijas mazais ģerbonis. Pie cepures dzeltena metāla kokarde – ozollapu vainagā ietverts mazā valsts ģerboņa attēls. Cepures priekšā nags, virs kura melna siksniņa, kas galos piestiprināta ar divām pogām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viesītiete Ārija Jurkevica, kuras vīrs strādāja stacijā, atceras: “Paši dzelzceļnieki bija skaisti, visi bija formā, ar vīrišķīgu skaistu stāju, vienmēr viss kārtībā. Es gāju, atceros, ka mans vīrs ar, pucēja vēl pogas, lai tikai tīrs būtu un izbuktēts… bet visi tādi bija. Dzelzceļniekiem bija ļoti liela ievērība no visiem, jo tas ir dzelzceļnieks. Un nevarēja iet kaut kā nošļucis, nē!”

Projekta gaitā apzināti materiāli un fotogrāfijas muzeja “Sēlija”, Ventspils muzeja un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja krājumā. Lielu atbalstu sniedza Jelgavas, Ventspils un Rīgas muzeja kolēģi, kuri jau iepriekš izgatavojuši dažādu dzelzceļa darbinieku formas tērpus un dalījās savā pieredzē.

30. gadu forma papildinās ekspozīcijā jau apskatāmo Padomju laika dzelzceļa darbinieka formu – mēteli un cepuri. Nākotnē plānots izgatavot arī šaursliežu dzelzceļa pavadones tērpu, tādējādi parādot gan sieviešu, gan vīriešu dzelzceļa formas tērpus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.