Foto: Matīss Markovskis

Iedarbīgi! Vingrojumi pret spranda sāpēm 0

Šis vingrojumu komplekss paredzēts, lai mazinātu saspringumu un stīvumu sprandā, kā arī pēc tam to nostiprinātu. Ja, izpildot kādu no vingrojumiem, tas izprovocē nepatīkamu, sāpīgu sajūtu, tas noteikti jāpārtrauc un jākonsultējas ar fizioterapeitu, kurš novērtēs ķermeņa stāvokli un sastādīs individuālu vingrojumu kompleksu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Lasīt citas ziņas
Gandrīz ikviens mūsdienu straujajā ritmā, sēžot vairākas stundas noliektu galvu pie darbagalda vai pavadot nakti neērtā guļvietā, ir izjutis diskomfortu spranda daļā.

Sprands ir skausta daļa mugurpuses augšdaļā pirmo divu skriemeļu apvidū no viena pleca līdz otram. Sāpes un diskomforts bieži vien izpaužas kā saspringuma sajūta, stīvums, galvassāpes, smagākos gadījumos pat novērojami galvas reiboņi un roku tirpšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sāpes var parādīties un izstaroties uz pleciem, krūškurvi, reizēm arī sirds apvidū.

Diskomforts spranda daļā parasti rodas vairāku iemeslu dēļ, viens no izplatītākajiem – neergonomiska darba vide, kad ķermenis vairākas stundas atrodas sēdus stāvoklī uz nepiemērota krēsla pie galda, kas nav noregulēts atbilstīgā augstumā.

Ilgstoši atrodoties šādā pozā, kakla mugurpuses muskuļi tiek noslogoti vēl vairāk, līdz ar to var veidoties spazmas un saspringums, kas izraisa muskuļu sāpes. Krēsla, galda un datora monitora novietojums savā darba vietā katram jāpiemēro individuāli.

Saspringums sprandā var rasties arī pēc pārliekas slodzes vienā ķermeņa pusē, piemēram, nesot somu uz viena pleca, kā arī liekais svars, kas ietekmē ne tikai sprandu, bet visu mugurkaulu un locītavu stāvokli.

Regulāri vingrojot – nostiprinot muskuļu sistēmu, iespējams mazināt spriedzi ķermenī un novērst locītavu stīvumu. Noteikti nav jāsamierinās ar traucējošo sajūtu, bet jāmēģina dienu saplānot tā, lai atliktu atvēlēt kaut 15 minūtes savai veselībai. Taču jāņem vērā – lai būtu pozitīvas izmaiņas ilgtermiņā, ar ķermeni jāstrādā regulāri.

Foto: Matīss Markovskis
Foto: Matīss Markovskis
Foto: Matīss Markovskis
Foto: Matīss Markovskis

1. Sākuma pozīcija: sēdus uz grīdas vai krēsla, mugura taisna, pleci nolaisti. Lēnām izapļo galvu – noliecot uz leju priekšā, lēnām un stiepjoši virza pa kreisi, pēc tam atpakaļ pa labi. Nekādā gadījumā nedrīkst apļot pilnu apli. Atkārto 4 reizes uz katru sānu.

Foto: Matīss Markovskis

2. Sākuma pozīcija: sēdus, mugura taisna, vēders ievilkts. Lēnām stiepjoši galvu liec uz vienu pusi. Otra roka brīvi aiz muguras. Pozīciju notur 30 sekundes, mierīgi elpojot. Pēc tam to pašu izpilda uz otru pusi. Atkārto 2 reizes uz katru pusi.

Foto: Matīss Markovskis

3. Sākuma pozīcija: sēdus, mugura taisna, vēders ievilkts. Lēnām stiepjoši galvu liec uz leju, pirkstiem atrodoties uz pakauša. Pozīciju notur 30 sekundes, mierīgi elpojot. Atkārto 1 reizi.

Foto: Matīss Markovskis

4. Sākuma pozīcija: sēdus, mugura taisna, vēders ievilkts. Lēnām stiepjoši galvu liec pa diagonāli uz leju. Otra roka brīvi aiz muguras. Pozīciju notur 30 sekundes, mierīgi elpojot. Pēc to pašu pa diagonāli izpilda uz otru pusi. Atkārto 2 reizes uz katru pusi.

Foto: Matīss Markovskis

5. Sākuma pozīcija: sēdus, muguras un galvas stāvoklis iecentrēts, viena plauksta novietota deniņu rajonā, otra roka brīva lejā. Ar izelpu veido pretestību starp plaukstu un galvu (ar plaukstu spiež virzienā uz galvu, bet galvu it kā spiež pretī plaukstai – tiek sasprindzināti kakla dziļie muskuļi). Ieelpā brīvi palaiž plaukstu vaļā. Pēc tam to pašu atkārto uz otru pusi. Atkārto 8 reizes uz katru pusi.

Foto: Matīss Markovskis
Foto: Matīss Markovskis

6. Sākuma pozīcija: sēdus, mugura taisna, galva iecentrēta. Rokas novietotas uz pieres. Ar izelpu veic pretestību – plaukstas spiež pret pieri, bet pieri pret plaukstām. Galva nekustīga, iekšēji jāsajūt, kā darbojas kakla priekšējie dziļie muskuļi. Pēc tam vingrojumu izpilda, kad plaukstas novietotas uz pakauša. Atkārto 8 reizes.

Foto: Matīss Markovskis
Foto: Matīss Markovskis

7. Sākuma pozīcija: sēdus, mugura un galva taisni. Rokas aiz muguras mēģina savienot. Pozīciju notur 30 sekundes, mierīgi elpojot, pēc tam samaina rokas. Atkārto 2 reizes uz katru pusi.